Hvězdné tolary (TV film)

• Německo

Die Sterntaler

• slovenský

Rozprávky bratov Grimmovcov: Hviezdne toliare

Grimm´s finest fairy tales: The star money

Pohádka

Německo, 2011, 60 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Rochus Hahn

Roman Osin
  • Paity

Opět se Němci chopili kamer, osvětlení a dalšího vybavení nutného pro natáčení. Výsledek? Jako vždy otřesný. Tentokrát se rozhodli, že sprací jednu pohádku.(3.1.2013)

Jsem poněkud rozpolcen. Na jedné straně je mi smutno z toho, že zrovna Němci by nám, údajným králům pohádek, mohli v současné době kázat, na straně druhé cítím radost, že se v dnešní době najde čistokrevná pohádka, která pohladí mou dětskou duši. Někomu v ní možná schází akce, více postav, delší metráž, větší pompéznost, výpravnější zpracování... Víte, to kouzelné slůvko, které pohádku dělá pohádkou, je skromnost. A věřím tomu, že děti to ví a ocení.(27.12.2011)

Na němce dóóóóst dóóóóbrýýý. Ta malá holčina je velice sympatická. 65%(26.12.2011)

Moderní slušná pohádka.(26.12.2011)

Němci se celkem blejskli a jako že jsem u posledních českých pohádek nikdy nevydržel, tohle jsem s dcerkou dokoukal. A že to asi bylo dobrý ví nejlépe ona, protože ona doposud koukala jen na kreslené pohádky. Mně se líbila výprava i exteriéry a ani sami herci nebyli až tak otřesní jak u Němců bývá. Jen obdivuji krále, takhle po mně mrsknout předplatné daní tak nevím... ! Kat by ten den asi měl co dělat! Ale je to pohádka.... Tři tolary z noční oblohy. * * *(9.8.2015)