Hvězdné tolary (TV film)

• Německo

Die Sterntaler

• slovenský

Rozprávky bratov Grimmovcov: Hviezdne toliare

Grimm´s finest fairy tales: The star money

Pohádka

Německo, 2011, 60 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Rochus Hahn

Roman Osin

Michael Hild

Na němce dóóóóst dóóóóbrýýý. Ta malá holčina je velice sympatická. 65%(26.12.2011)

• Paity

Opět se Němci chopili kamer, osvětlení a dalšího vybavení nutného pro natáčení. Výsledek? Jako vždy otřesný. Tentokrát se rozhodli, že sprací jednu pohádku.(3.1.2013)

Jsem poněkud rozpolcen. Na jedné straně je mi smutno z toho, že zrovna Němci by nám, údajným králům pohádek, mohli v současné době kázat, na straně druhé cítím radost, že se v dnešní době najde čistokrevná pohádka, která pohladí mou dětskou duši. Někomu v ní možná schází akce, více postav, delší metráž, větší pompéznost, výpravnější zpracování... Víte, to kouzelné slůvko, které pohádku dělá pohádkou, je skromnost. A věřím tomu, že děti to ví a ocení.(27.12.2011)

"K čemu by Vám taky byla jedna rukavice, paní !!" - "To je dobrá otázka !! Jsi velmi chytré děvčátko !!"(10.8.2015)

Moderní slušná pohádka.(26.12.2011)