Život v pohybe

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2011, 28 min

Náučný cyklus o využití voľného času pohybovými aktivitami. Športujte a žite dlhšie ! (oficiální text distributora)

tommy187

Program, ktorý na obrazovky dvojky určite bez pochýb patrí. Niečo také čakám od štátnej televízie. Je to pre bežných laikov, človek nad tým nemusím dlho uvažovať ... Uznávam, že pozerať sa naňho 28 minút je pomerne nudné, ale na druhej strane človeka odo reality. ***, 55% ()

maniak.sused

STV opäť raz ukázala, že na Dvojke dokáže divákom ponúknuť príjemný slovenský dokument o ľuďoch a pre ľudí. Tento mal navyše devízu v (pre mladých) aktuálnej téme a poskytol pohľad na freestylové street športy prostredníctvom ich predstaviteľov. Nie je tajomstvom, že v skateboardingu či parkoure sú väčšinou ľudia, ktorí sa na nič nehrajú (človek by priam povedal ,,typickí pohoďáci") a tento dokument to len potvrdil. Oceňujem, že samotní aktéri poskytli pomerne vyspelé myšlienky (nejaká tínedžerská naivita presakovala naozaj len miestami) a pozreli sa na danú aktivitu aj zo širších súvislostí a z hľadiska jej presahu do reálneho života. Konkrétne sa napríklad absolútne stotožňujem s myšlienkou, že tréningová disciplína a vôľa prekonávať prekážky (teda veci nevyhnutné na napredovanie v týchto streetových aktivitách) človeku pomôžu aj v bežnom živote a ten potom disponuje väčším odhodlaním a vytrvalosťou popasovať sa so životnými problémami a výzvami. Pôvodne som chcel dať tri hviezdičky, ale keď sa spustili záverečné titulky a k nim moja srdcovka od Toscy - Boss on the boat - rozhodol som sa mierne nadhodnotiť a za toto príjemné prekvapenie pridať aj tú štvrtú. ()