poster

Dál nic

 • anglický

  Byeway

Dokumentární

Česko, 2014, 75 min

Režie:

Ivo Bystřičan

Scénář:

Ivo Bystřičan

Producenti:

Radovan Síbrt

Střih:

Adam Patyk
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PinokKio
  ***

  Pan Patrik má rád brouky. Lidé v okolí nedostavěné dálnice D8 nemají rádi pana Patrika, kašlou na nějaké brouky a kašlou, protože se tam kvůli zdržování stavby nedá moc dýchat. A přitom je odpověď nasnadě. Ti lidé by měli přestat kašlat na brouky a láskyplně by měli panu Patrikovi obstarat filcky. Poté by totiž obdiv pan Patrika k broukům razantně ochabl a na všechno se vykašlal ..(23.2.2015)

 • mr.filo
  ****

  Buďme upřímní, vše má i druhou stranu. Film vznikal 6 let, krásně ukázal život (a smrt) u dálnice, ale nebyl hybatelem dějin.. Je to dobré, ale ne moc, řekl klasik. Za zmínku stojí fantastiská polétavá kamera.(24.10.2013)

 • type_B
  ****

  Paní Spáčilová, se můžete jít s tím svým elaborátem bodnout. Dokument mohl být trochu informačně vydatnější, nicméně poukázal celkem přesvědčivě na neochotu převzít zodpovědnost za sebe a za svoje okolí. Palec nahoru za závěrečnou scénu.(19.2.2014)

 • heyda
  *****

  Holy fucking shit. Tématem jednoznačně nejzajímavější dokument roku. Chybí víc fakt a ukázání na konkrétní viníky, ale i tak masakr. Opravdu to na mě zapůsobilo. Doporučuji se taky podívat na pokračování, kde se řeší sesuv: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/213562248420020-dalnice-v-haji/(20.12.2014)

 • Radek99
  ****

  Neziskové zdržení. Film s velmi silnou vizuální složkou a nádhernou působivou hudbou, který ale zůstal nedostavěný jako ona dálnice - popis absurdně složitého systému, jakým stavba dálnice (ve skutečnosti desítky až stovky různých dílčích staveb) a s tím související legislativa je, vyznívá kafkovsky bezradně a výrazně se v něm ztrácí konkrétní viníci.(26.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace