poster

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

 • německý

  Eine Taube sitzt auf einem Zweig und denkt über das Leben nach

 • Francie

  Un pigeon perché sur une branche philosophait sur l’existence

 • Švédsko

  En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

  (Švédsko)
 • slovenský

  Holub sedel na konári a premýšľal o živote

 • anglický

  Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence, A

Komedie / Drama

Švédsko / Norsko / Dánsko / Francie / Německo, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Tenhle film jsem dal hlavně proto, že započal Skandinávský festival v Mladé Boleslavi. Snad jenom škoda, že pořadatelé vybrali zrovna tenhle kousek jako první, protože věřím, že dokáže hrozně moc lidí odradit od dalších filmů, které už třeba tak abstraktní a absurdní nejsou, spíš naopak. Celkově bych řekl, že právě tenhle autor je hodně mimo v rámci všech dobře známých a zajetých pravidel v rámci filmů ze Skandinávie. Má osobitý humor, osobitý způsob vypravování a hlavně osobitý náhled o některé lidské vlastnosti, které by ve svých filmech rád zobrazil, ale které jsem v tomto filmu za boha nemohl najít. Přišlo mi to prostě naprosto příšerný. Nejenom ty nekonečné záběry, kde se nic nedělo, ale třeba i fakt, že snad skoro všechny věty, které ve filmu byly řečeny, byly řečeny dvakrát. Většinou proto, že ten druhej v tom dialogu (ať už v jakémkoliv) byl brutálně nahluchlej. Hospoda u Kulhavé Lotty nicméně způsobila, že jsem film udržel alespoň na jedné hvězdičce. Ta je ale hlavně za tu absurditu celýho filmu, u které jsem se občas zasmál, ale spíš se většinou hodně divil, na co jsem to vlastně vůbec koukal. Po druhý bych to už asi nedal a spíš si prostřelil mozek. Viděno na základě Challenge Tour 2015(9.4.2015)

 • Madsbender
  ***

  [SCANDI 2014] Maestro už len sedí na konári v dôkladne ošetrenej vitríne. Občas clivo zahrkúta, väčšinou však len do bezvedomia opakuje melódiu piesne z druhého poschodia. 60%(16.1.2015)

 • PP66
  ***

  Hodně hluboké, ale také hodně rozvláčné. Tři obrazy smrti měli, co říci, snad i otázka, zda-li můžeme využívat druhých ku svému prospěchu. Ale na Scandi spíše slabší film...(20.1.2015)

 • FlyBoy
  ****

  [SFF 2015, Sydney](20.6.2015)

 • Radek99
  ***

  V intencích absurdního divadla pojatý absurdní film, který bohužel časem metastázuje v rakovinotvorný art ...(30.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace