poster

Ať žijí protinožci!

 • Argentina

  ¡Vivan las Antipodas!

 • slovenský

  Nech žijú antipódy!

  (festivalový název)
 • anglický

  Long Live the Antipodes!

  (festivalový název)
 • český

  Ať žijí protipóly

  (festivalový název)

Dokumentární

Argentina / Německo / Nizozemsko / Chile, 2011, 108 min

Scénář:

Viktor Kossakovsky

Producenti:

Heino Deckert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baldrick
  ****

  4 antipody, 4 výzvy. Silný kontrast Entre Rios vs. Šanghaj střídá pozvolný přesun k paralelám poetických samot horských údolí a plání v Patagonii či na Bajkale, afrických i havajských vrásek na těle matky přírody i oblého kusu ne-živé hmoty jako (do)časné dominanty svého prostředí. Zajímavý koncept se ale ve výsledném tvaru postupně rozmělňuje a ztrácí náboj, aby ke konci působil již "jen" precizní obrazovou složkou a invečně zvoleným (zkombinovaným) hudebním doprovodem. Přesto ve výsledném efektu precizní, klidná a velmi poetická pocta možnostem HD technologie (lepší v kině na plátně). Krásy, kontrasty a paralely v životě planety Země, natočené se smyslem pro její sférickou podstatu(13.3.2012)

 • giordano
  ****

  Nebýt úchvatné kamery, při které se člověku občas zamotá hlava, charakteristické a velice vhodně zvolené hudby a nádherného kontrastu postmoderní urbanistické Šanghaje s malým chudým domkem na argentinském venkově, nebylo by to zdaleka ono. Dokonce i samo čínské velkoměsto nabízí svůj interní kontrast par excellence. Nejprve vidíme ranní shon lidí spěchajících za prací, hlava na hlavě a všichni zahalení v nepropustné mlze dusivého smogu, pak putujeme chudší částí města, úzkými uličkami s oprýskanými domky pokrytými shnilými dřevěnými trámy a prostěradly, typickým slumem, nad kterým majestátně vykukuje jeden mrakodrap za druhým, symboly hospodářského zázraku kapitalisticko-komunistické mocnosti. Hořkost nade vše. Zbylé části dokumentu bohužel trochu zaostaly za touto linií protipólu Šanghaje s Entre Rios. Za zmínku snad stojí jen ony přírodní scenérie, které jsou skutečně líbivé. Kromě části ve Španělsku, ve které jediné se neobjevuje člověk, si všimněme, jak dokumentem smutně i vesele pajdá, skotačí, putuje nebo jen tak líně leží odvěký lidský společník - pes.(10.3.2012)

 • Radko
  *

  Dokumentárny gýč, tváriaci sa ako hóch umenie. Sled krásnych obrazov z prírody, ale nielen. Aj kontrasty života na samote a veľkomesta, sopečnej prírody a prírody divej, plnej vody, častý efekt obrátenej kamery. Úsporné dialógy. No samé mňamky. Niečo ako niekdajšia prestávka medzi programami v telke. Nevypĺňali ju reklamné bloky, ale zábery prírodných krás a och kontrastov. Neboli síce tak kadejako otáčané, ani neukazovali tak krásne protirečenia spôsobov života a prírodných obmedzené človeka v priestore, ale nudili zhruba narovnako. Tu je ako bonus ponúknutá rozpílená veľryba.(30.12.2015)

 • DaviD3141
  ***

  [IFF 2012, Bratislava – 65%](10.11.2012)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Mar del Plata 2011 - Nominácia na 1. cenu(5.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace