13. komnata - Série 19 (2022) (série)

13. komnata Terezy Robinson (S19E29)

(epizoda)

Televizní reportérka se musela vyrovnat s tím, že její syn se narodil s několika srdečními vadami, které nedokáží vyřešit ani operace. Příběhem provází Petra Křížková... Někdejší televizní reportérka, která pracovala pro TV Nova, ale také pro pořad 168 hodin na ČT, měla v životě těžké období. Její matka pracovala v kardiocentru v Motole a Tereza vystudovala střední zdravotnickou školu. Toužila po harmonické rodině a ve svých 23 letech se jí narodila dcera Laura, které je dnes 14 let. Vztah s jejím otcem se brzy rozpadl a Tereza, která v té době měla dobře nastartovanou kariéru jako reportérka, zůstala s dítětem sama. Trvalo dlouho, než našla muže, se kterým chtěla mít další děti, avšak po porodu syna Ondřeje, který trpěl osmi srdečními vadami, se stal jejich život velmi komplikovanými. Syn musel absolvovat několik operací, první už krátce poté, co přišel na svět. Tereza a její manžel se báli mít další dítě, avšak nakonec se narodil syn Vojtíšek, který byl zdravý. Tereza se postupně naučila žít se zátěží vážně nemocného staršího syna. Absolvovala kurzy a certifikace a dnes se věnuje jako rodinná koučka a mentorka pomoci rodinám s podobnými osudy. Založila projekt Srdcem Robinson, který se zaměřuje na pomoc rodinám s postiženými či těžce nemocnými dětmi. (Česká televize)