Epizody(12)

Chihiro má jeden zvláštny koníček - zombie, pričom sa tejto tematike venuje od ranného detstva. Pozeranie filmov a hranie hier mu už ale očividne nestačí, nakoľko by chcel mať za priateľku teraz výhradne iba „nemŕtve“ dievča. Možno práve pre toto všetko neváha jedného dňa použiť okultistickú knihu na oživenie svojej zrazenej mačky. Náhodou sa pri týchto nočných experimentoch ocitne v jeho spoločnosti mladé dievča Rea, ktorá ako sa zdá, vedie nešťastný život a najradšej by sa znova narodila ako niekto iný. Mohla by však viesť šťastnejší život aj ako zombie? (Trip)

Promo

ikilledjenny

Chihiro má rád zombíky, když mu umře kocourek rozhodne se ho oživit. A hle, ono se mu to povede, dokonce oživí i dívku (i když ona si s oživením pomohla víceméně sama). Dívku, která má problém s rodinou, její otec v ní vidí reinkarnaci její mrtvé matky a má s ní podivný vztah. Její nevlastní matka pije, a tak jí Chihiro vlastně zachránil a udělal z Rey "normální" dívku. Trochu jsem ten děj čekala jiný, o to víc mě tenhle příběh nadchl. Konec samozřejmě otevřený a ponechaný s otazníkem, tak aby donutil diváka přečíst si mangu. Op a ed slušné, animace také, postavy sympatické. Zase neobyčejný zombík, chcete-li zombice. Prostě originální. ()

Palisander

Rea je určite to najsympatickejšie zombie dievča, aké som doteraz videl a určite by som sa nebál stráviť s ňou noc osamote :-). Seriál je skôr priemerný, retrospektívne diely ma celkom ubíjali a to je pri malom počte častí dosť nepríjemné. Lenže... Prišlo finále a posledné sekundy ma jednoducho dostali. Že sa dá pomocou jedného nenápadného zvuku a drobného ublíženia na zdraví vyrobiť taký prekvapujúco nejednoznačný záver, s takou kopou otázok, čo príde potom... Príjemné prekvapenie. Pristal by som na ďalšiu sériu. ()

TomX2

,,A potom môžete zájsť ešte ďalej.." ,,Ale ja už som mŕtva.." - Hlavným hrdinom príbehu je Chihiro Furuya, ktorý má jeden zvláštny koníček - zombie. Už v detstve mal úplne iné záujmy než jeho rovesníci. Zatiaľ čo iné deti prosili rodičov aby im kúpili anime, on sa s radosťou pozeral na zombie horory a zbieral zombie figurky. Chihiro má všetko, čo si môže priať až na jednu vec - zombie dievča. Vždy snil o tom, ako sa zoznámi s zombie dievčaťom a pobozká ju. Keď mu zomrie mačka, posnaží sa ju oživiť pomocou starej knihy okultizmu. Mačka začína chodiť, divne sa správať a jej oči sa pomaly začínaju meniť. Chihiro tomu nemôže uveriť, avšak v zapätí poznáva Reu, ktorá má pravdepodobne nešťastnú minulosť. A čo ak práve ona sa stane tou ,,vyvolenou"? Celkový dojem: Hľadáte film či seriál so smutným príbehom a hororovou zápletkou, pri ktorom sa ale zároveň nemôžete prestať smiať? Sankarea je práve pre vás! Ale ako sa ná prvý pohľad veľmi nezdá, hlavná postava je nekrofil, zaujíma sa len o zombie dievčatá a je do neho zamilovaná sesternica (?). Áno, už z tejto vety vám určite dojde, že seriál obsahuje veľa WTF momentov, postav a plotwistov. Avšak aj keď niečo nechutné zakryté v srandovnej forme veľmi nestrpím, v tomto anime mi to úplne sadlo. Rein otec je pedofil a už od plienok ju časovo neobmedzene fotí nahú, čo rozhodne nie je vec, pri ktorej sa človek môže udusiť smiechom. Ale tvorcovia Sankarei to spravili veľmi zaujímavým štýlom a vtipmi, ktoré idú až za hranicu tých čiernych a to sa mi páči.. Predsa len, kto je zvedavý na nejaký temný ,,revenge" psycho-horor v podobe zombie, keď tu máme sympatické postavy, skvelý humor a.. ECCHI? Celkovo som s týmto anime seriálom veľmi spokojný - dobrý príbeh, pekný artstyle, skvelé postavy a neskutočný nával smiechu a emocií na diváka. Moje hodnotenie: 71% ()

Chinese Ashio

Videla som 6 epizód a musím povedať, že je to dosť originálne. Anime o zombíkoch, ktoré som zatiaľ videli boli iba o tom, že proti nim bojujú, alebo musia bojovať (ako zombíci) ... proste nezaujímali sa o rozklad tých tiel o to, čo potrebujú a podobne. Možno, pretože to boli len bojové anime a tak... Avšak hoci sa mi páči, musím to stopnúť. Nemám chuť to ďalej pozerať a už vôbec nie sa tým zaoberať. 6 epizód je viac, než dosť, avšak anime je to naozaj dobré. ()

Prometheus69

Trocha lehké neškodné nekrofilie pro chvilku oddechu bez dechu... je tam i špetka erotiky, ale berte to spíše jako art. =) Jako kreslená forma "Mrtví a neklidní" to u mě určitě dopadlo líp... ale já moc na anime slaďáky nejsem. Takže to hodnotím jen z hlediska pár dílů co jsem tak nějak v rychlosti projel... Ať už z hlediska málo času, nebo jen okrajového zájmu. Nepůjdu tedy moc do hloubky a rozvádět o tom nějakou formu. Takže 3x hvízd jako vždycky. :) ()

• Animovaná adaptace stejnojmenné mangy Hattoriho Mitsurua, kterou měsíčník Bessatsu Shōnen Magazine publikuje od prosince 2009. [Zdroj: kc.kodansha.co.jp/] (Conspi)