Hraný debut mladé francouzské režisérky Sophie Lellouche narušuje strukturu současné hollywoodské romantické komedie a přináší inteligentní, půvabnou, a zároveň vtipnou obdobu tohoto oblíbeného filmového žánru. Přináší příběh svobodné svérázné lékárnice Alice, která nachází únik ze samoty ve filozofických filmech Woodyho Allena. V nich totiž dokáže najít odpověď na všechno. Když potká Vincenta, dokonalého partnera, zdá se, že konečně našla lásku svého života. Avšak seznámí se i s Victorem, který doposud neviděl ani jeden Allenův film, ale převrátí její život naruby. Který z nich je tedy ten pravý? (oficiální text distributora)

angel74

„Vy taky máte střelenou rodinu?” - „Naši jsou chorobně nenápadní. Babičce je 102, dědovi 106 let. I pánbůh na ně zapomněl. Až si to jednou uvědomí, pomstí se na mé generaci.”... Mám ráda Woodyho Allena a tahle úsměvná romance plná nefalšovaného francouzského šarmu a zároveň tak trochu pocta jeho filmům mi okamžitě padla do noty. Omámená harmonizujícími tóny příjemných melodií, zcela ve stylu subtilního chlapíka s brýlemi, jsem se příběhem ochotně nechala unášet za hranice všedních dnů... ()

klida

Chichotající se důchodkyně sedící za mnou v Modré posluchárně potvrzují, že patrně nejsem cílová skupina, ale i tak to bylo hrozně špatný. Alice Taglioni je krásná, jen co je pravda, ale to nestačí na 77 minut dlouhý film, který, i kdyby byl o polovinu kratší, bude stále příliš dlouhý. Romantická zápletka pokryje asi deset minut děje a zbytek je balast ve snaze o romantiku a trapnost ve snaze o komedii. Zklamání: Patrick Bruel nezazpívá. ()

Johnny.ARN

Romantická komedydráma, ktorá sa až do konca drží veľmi solídne. Žiaľ totálne pokazený a odveci záver ju kazí. Taktiež pokus o charakterovku mi prišiel neúčinný a nehodiaci sa k postavám. Škoda, lebo herci sa snažili, boli presní a celkom aj sympatickí. A Woody mohol len a len potešiť. 3 z 5 ( Kino Film Europe, BA) ()

noriaki

Na prvotinu to není vůbec špatné. Sophie Lellouche natočila chytrou, a svým způsobem neobvyklou komedii, za kterou by se nemusel stydět ani sám Woody. Občas sice děj zaskřípal, ale to není nic co by vyloženě kazilo dojem. Většinu nedostatků totiž zakryla sympatická zaláskovaná dvojice a hravý pohled na svět očima lékárnice v hlavní roli. ()

venison

Francouzká variace na Bridget Jones, kdyby jí zražíroval Woody Allen.. Jinak docela vkusná komedie, i když je tu spousta nenormálních věcí normálních :-) ()

Teree_

Další romantická bezobsažná šablona. Vyzdvihnout bych mohla snad jen milé zjevení Woodyho Allena v závěru filmu a několik relativně vtipných momentů. Jinak je tento snímek naprosto o ničem a laciný přeslazený závěr jen korunuje jeho klišovitost. ()

Hanys_

Až na fakt, že Bruel vypadal jak otec Alice Taglioni a ne její nápadník, je to celkem fain romantika, která boduje hlavně tím, že se tady mihne Woody a celé se to tak nějak kolem něj i točí. To vlastně nalákalo i mě. 6/10 ()

Vesecký

Ještě že si Woody zapomněl v hotelu tu skříňku, jinak by měl film o hvězdičku míň. No, jsem trochu romantik. Komedie to byla vpravdě jemná, žádné břichopopadání, film spíše průměrný. Alice je bláznivě zamilovaná do filozofie, kterou na plátna kin uvedl Woody Allen. A tak různé životní situace ve svém pokoji vstříc obrazu tzohoto fiulmového velikána probírá s Woodyho myšlenkami, nechá se jím vlastně vést životem,který je fádní, už je vlastně starou pannou, její mladší sestra už má dospívající dceru a Alice stále nemá ženicha, váhá pak mezi Vincentem a Victorem... Nakonec pochopí, že je to Victor, který obrátí její život, řízený do velké míry jejími rodiči, naruby... ()

edie sedgwic

Is it just me alebo bola pritomnost Woodyho Allena a celej tej rosady s jeho filmami tak trochu zbytocna?? Ale vlastne, to by bol potom asi cely film.... ()

chelsea17

Na takové noční osamocené divání je to pěkný film, dalo by se říct, že je celkově neutrální. Nedokázal ve mě způsobit nějaké negativní emoce, ani přehnaně pozitivní...ovšem, těch bylo asi o malinko víc :-) Na víc shlédnutí to pro mě nebude, ale jak jsem již řekl, na příjemný večer je to hezký film. ()

Fridecka

Zase jedna kouzelná romantika s tóny Francie. Nádherný svěží závan francouzského vzduchu do našich kin přeplněných americkou produkcí. Velmi hezká a sympatická ústřední dvojice, plno humoru a to celé zabalené ve francouzské atmosféře! Voila! Třešničkou na dortu je Woody Allen a to nejen na plakátu, ze kterého vtipně glosuje chování a myšlenky hlavní hrdinky Alice, tzv. "ošklivého kačátka", která myslí a jedná "jinak". Snímek s odlehčujícím humorem, který omezuje přílišnou přeslazenost, působí něžně a vlídně. Po dlouhé době jsem narazila na film "do nepohody", který si budu moci pouštět opakovaně - inteligentní, romantický, vtipný, bez nutnosti hlubokého přemýšlení. ()

Drakenovec

Musím říct, že mě tento film příjemně překvapil. Jedinou výtku, kterou mám je ta, že některé scény byly až moc zbytečně dlouhé, ale jinak jsem se u filmu bavil. Možná to bylo částečně tím, že jsem na něm byl v kině, ale stálo to za to. Už jenom kvůli Woodymu Allenovi. ()

winstonik

Patrick Bruel, ktorý hrá druhého hlavného hrdinu filmu, je známym francúzskym šansoniérom. Aj tento film je ako šansón: trochu veselé trápenie Amélie z Montmartru a trochu Woodyho sarkastické pojednania o vzťahoch. Film o živote ako takom. ()

mac000

Na to, že děj filmu by se dal shrnout dvěmi větami (a člověk by o něm věděl vše, i jak dopadne...), to je docela umění zaplnit 77 "running time". Všudypřítomné rady a úvahy Woody Allena gradují jeho skutečným objevením se v závěru. A to nemá chybu! ()

Cannonball

Nič výnimočné je to jednoduchá romantická komédia, ktorá neurazí. Ale predsa je to francúzsky film, s krásnou ženou v hlavnej role a neustálymi odkazmi na Woodyho Allena a jeho tvorbu, nevtieravé a milé, a to všetko za menej ako hodinu a pól. ()

blondboss

Romantická komédia inak. Ani nie veľmi romantická, ani nie veľmi komédia, ale so svojim neopakovateľným čarom, netypickým začiatkom a milým záverom. Alice Taglioni je sympatická herečka. Každopádne nič prevratné. 60 % ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II