Polibek od Putina

• Dánsko Putin's Kiss (více)
všechny plakáty
Dánsko / Rusko, 2012, 85 min (Special Edition: 59 min)

Kamera:

Lars Skree

Vladimir Putin

Marie miluje Putina, a proto pracuje pro mládežnické politické hnutí Naši. Nezávislý novinář Oleg stojí na druhé straně. Dánský koprodukční snímek z vítězné kolekce festivalu Jeden svět 2013. Trochu jiný pohled do podstaty ruské demokracie „putinovského sýlu". Potkáme se s Mášou, tiskovou mluvčí hnutí Naši – mládežnické politické organizace, podporující současný ruský systém. Náplní její práce je však rovněž bránit politické opozici v šíření svých názorů mezi Rusy. Během předvolební kampaně však Máša poprvé začíná pochybovat o svojí úloze v tomto hnutí. (Česká televize)

moorks odpad!

Koukal jsem 5 minut a stačilo mi...propagandistická sračka, kterou může natočit kdokoli a kdekoli! Je smutná, že naše ČT musí dávat tak podřadné a hloupé dokumenty, opravdu se netočí v zahraničí něco lepšího? A pikantní na tom je to, že to točili Dánové, nikoli přímo Rusové...takže trapně zaplacená propaganda! ()

Fracek odpad!

Dokument pouze z jedné strany založený na domněnkách opoziční strany, tedy nic nevypovídající. Burcující za demokracii veřejnými shromážděními, tedy něčím, co potvrzuje, že demokracie funguje. To, že si tam rozbíjejí tlamy je všude, takže argumenty o ničem. Tady zase zmlátili komunistu Dolejše a použil to někdo v dokumentu o špatné demokracii u nás? Takže toto je prostě dokument na objednávku a hádejte asi od koho... ()

+sfinx+ odpad!

Žrádlo pro ovce - typický dokument, který se hodí na festivaly typu 'Jeden svět'. Lepší důkazy a argumenty postrádá, ale přináší to všechno, co ti maximálně zaujatí diváci chtějí slyšet. Úžasné je, když se v "dokumentu" zachycuje rozhovor s mladou holkou - drsnou odbojářkou, která šla v noci po ulici a najednou dostala divný pocit - o tom se tam seriózně baví. Zřejmě je to další důkaz hrůz v Rusku (alespoň pro jednosvěťáky, pro ty ostatní je to jen další výlev, který by mohl pocházet od mnoha lidí z mnoha koutů světa, nic víc). Stejně tak, když je Máše, jako čelní představitelce určitého hnutí doporučeno, aby se přestala stýkat s protistranou nebo aby si vybrala, kam se chce vlastně přidat ... to má být opět důkaz tyranie? To je zcela normální praktika u nás i u dalších států a jakmile se politik začne příliš zaplétat s opozicí, už o tom ví celá republika a dotyčný má ve své straně co vysvětlovat.. Nic nového, jen zde z toho opět dělají drama (mimochodem Máše je vzápětí opět nabídnuta funkce mluvčí). Máša je vcelku rozumná postava - na rozdíl od jiných nedělá ukvapené závěry, ale je stále zneužívána a její výpověď překrucována. Stejně jako v rozhovoru s Olegem, kdy řekla že opustila hnutí, ale ne z nějakých konkrétních důvodů - Oleg to okamžitě překroutil a začal jí vnucovat své názory. Její hlavní výhrada k hnutí padla třeba na téma 'nepřátel Ruska' - přišlo jí špatné ukazovat veřejně lidi, kteří Rusku uškodili. Je opět zvláštní, že se toto týká Ruska a má to něco dokázat, protože i u nás by lidé nejraději pranýřovali všechny zmetky a západ také hrdě ukazuje své nepřátele. Jen v Rusku zřejmě jde o něco extra. Kdyby stejný dokument se stejným typem "důkazů" natočila protistrana, bylo by to okamžitě označeno za propagandu. Kdyby to samé vzniklo na západě, dostalo by to nálepku 'konspirační teorie'. To jen v Rusku je to bráno jako dokument, byť tam bez důkazů plácají co je napadne. U nich byl hlavním tématem útok na novináře - samozřejmě protistrana má i bez důkazů jasno a i kdyby útočníci byli opravdu z hnutí Naši, závěry z toho vyvozované jsou zcela chybné. Rád bych viděl reakci na dokument, který by zachycoval útok Romů a na jeho základě i bez vyšetřování utvářel závěry a ukazoval zrůdnost všech Romů. Oleg mimochodem vyhrál nějaký soudní spor proti oponentovi - samozřejmě to tam padlo jen jako zmínka, ale je mi záhadou, jak tak utlačovaný novinář v naprostém diktátu mohl vyhrát nějaký soud u zajisté zcela podjatého soudu. Zajímavé je, že třeba dokument Uloupené Kosovo neprošel, toto však ano.. Rád bych viděl reakci diváků, kteří toto tak bezmyšlenkovitě hltají, na nějaký dokument o praktikách západu - předpokládám, že většina z nich by jen těžko uvěřila nebo by se zhrozila, každopádně ti moudřejší z nich by přehodnotili vztah k takovýmto dokumentům. ()

koboldek

Nedivím se , že se dánové bojí Putinova Ruska tak , že točí dokumenty o jeho hitlerjungend a praktikách. Čemu se divím je , že jsou lidé v Čr., kteří otevřeně podporují stát, který se svojí nedemokratickou filosofií chválí jako ctností. Dokument byl mrazivý, zajímavý, nefabulující a dávám mu za 5*. ()