Karlos80

Pokus o řecké poliziesco, které ať se snaží jak může vyrovnat tehdejší italské nebo americké produkci, tak se mu to moc dobře nedaří. Film nedosahuje přijatelné jakostní úrovně a to především díky, pro mě zcela nezajímavému anonymnímu obsazení, špatné fotografii a amatérské režii, celou první polovinu jsem se spíše nudil, po to dobu tu není tu prakticky žádná akce, jen se tu pořád všichni schází a mluví, nechybí ani nahé ženy a sex (jak jinak, tím vším byla řecká kinematografie v té době proslulá, stejně tak jako všechny ostatní jižanské národy), ale také plno záběrů je tu prakticky zbytečných, o něco lepší je to pak téměř konci, kde se film konečně trochu nakopne a má ty správné grády, akční a docela násilné finále v přístavu mě docela bavilo. Jinak film je opravdu krásně špinavý, scény z různých zaprášených zákoutí řeckého země, ze sutin polorozpadlých baráků atd, jsou toho pak dobrým důkazem. Takové filmy, kde se na nic nehraje, kde se nic nečančá, mě jsou sympatické. S italskou produkcí se to ale nedá i tak moc srovnat, film mi byl svým způsobem sympatický, a i přes všechny ty negativa a zápory, jej považuji za jeden z nejlepších řeckých kriminálních filmů té doby (který, pravda, stále strčí hravě do kapsy desítky vyloženě špatných a nudných Itálií) , který jsem viděl. Vím o čem mluvím. Viděna italská kopie pod názvem "S.S. SEZIONE SEQUESTRI", s anglickými titulky. ()

rivah

Christine organizuje loupež se skupinou latinoamerických teroristů v casinu Mont Parnes. Lupiči připraví přesný plán a vyprázdní všechny pokladny. Policie začne pátrání....Obskurní, ušpiněný, zaprášený krimi s občasnou nahotou žen.(max.50%) ()