Hra o kámen

Česko, 2012, 56 min

Ondřej Provazník

Jana Vlčková
  • GudMen

Původ obětí zůstává neobjasněn, a tak není zcela zřejmé, pálí-li novoborského pejskaře kamenný monument oprávněně. Nicméně naskýtá se nám pohled na další z řady pohotových populistů, co si též přišli přihřát polívčičku.(8.1.2013)

Měl jsem štěstí, že jsem byl zrovna na promítání, kde následovala debata s režisérem, takže mi bylo objasněno mnoho nejasností a začal jsem o filmu přemýšlet trochu jinak. Film vlastně vedle onoho pomníku ještě silněji reflektuje českou politiku a člověk se nestačí divit, že stejné pudy jako v regionální politice fungují i v celostátní. Doporučuji. 80% (21.4.2013)

Měla jsem možnost zúčastnit se debaty přímo s režisérem a myslím, že bez ní bych film nedokázala pochopit zcela a tudíž bych hodnotila asi trošku jinak. Avšak jelikož jsem se na věc mohla podívat i z autorovat pohledu, hodnotím tak, jak hodnotím ;).(25.12.2012)

Nevracím se oslněn a nadšen, ale nemám větších výtek. Téma důležité a nosné. Smutku dost.(5.2.2013)

Čeští burani s obrovskou nacionální hrdostí. Skvělé téma, bohužel velmi amatérsky natočené.(12.1.2013)