Hra o kámen

Dokumentární

Česko, 2012, 56 min

Ondřej Provazník

Jana Vlčková

Fascinující náhled na syntézu hnědého vlastenectví českého stavícího se proti hnědému němectví na příkladu politicky neuspokojeného pejskaře.(9.1.2013)

Velmi zajímavé téma, dobře natočený dokument, v němž dokumentarista neleze do záběru, nehraje na city a nikomu nic nevnucuje.(6.3.2013)

Měl jsem štěstí, že jsem byl zrovna na promítání, kde následovala debata s režisérem, takže mi bylo objasněno mnoho nejasností a začal jsem o filmu přemýšlet trochu jinak. Film vlastně vedle onoho pomníku ještě silněji reflektuje českou politiku a člověk se nestačí divit, že stejné pudy jako v regionální politice fungují i v celostátní. Doporučuji. 80% (21.4.2013)

• GudMen

Původ obětí zůstává neobjasněn, a tak není zcela zřejmé, pálí-li novoborského pejskaře kamenný monument oprávněně. Nicméně naskýtá se nám pohled na další z řady pohotových populistů, co si též přišli přihřát polívčičku.(8.1.2013)

Nevracím se oslněn a nadšen, ale nemám větších výtek. Téma důležité a nosné. Smutku dost.(5.2.2013)