Hra o kámen

Česko, 2012, 56 min

Ondřej Provazník

Jana Vlčková
  • GudMen

Původ obětí zůstává neobjasněn, a tak není zcela zřejmé, pálí-li novoborského pejskaře kamenný monument oprávněně. Nicméně naskýtá se nám pohled na další z řady pohotových populistů, co si též přišli přihřát polívčičku.(8.1.2013)

Velmi zajímavý snímek. Já se kloním na stranu nechat tam fašisty...(8.3.2013)

Nevracím se oslněn a nadšen, ale nemám větších výtek. Téma důležité a nosné. Smutku dost.(5.2.2013)

Měla jsem možnost zúčastnit se debaty přímo s režisérem a myslím, že bez ní bych film nedokázala pochopit zcela a tudíž bych hodnotila asi trošku jinak. Avšak jelikož jsem se na věc mohla podívat i z autorovat pohledu, hodnotím tak, jak hodnotím ;).(25.12.2012)

Čeští burani s obrovskou nacionální hrdostí. Skvělé téma, bohužel velmi amatérsky natočené.(12.1.2013)

• - Film získal roku 2012 zvláštní ocenění na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě v kategorii Česká radost - nejlepší český dokument. (JoranProvenzano)