Entity

Velká Británie, 2012, 85 min

V roku 1998 bolo v hlbinách strašidelných sibírskych lesov nájdených 34 neidentifikovaných pochovaných tiel. Ruské úrady ani po dlhom čase a dôkladnom vyšetrovaní neposkytli nijaké vysvetlenie príčiny smrti týchto osôb a prípad uzavreli. V roku 2010 sa anglický televízny štáb z programu "Najtemnejšie tajomstvá" snaží o identifikáciu pochovaných tiel pomocou média, ktoré vycíti budovu za lesom, z ktorej mŕtvoly pochádzali. Jedná sa o stavbu, ktorá slúžila na tajné testy ruskej armády. Krátko nato sa však komunikácia so štábom preruší a nikto o týchto ľuďoch nikdy viac nechyruje. Entity (Bytosť) je príbeh o tom, čo sa s nimi stalo. Pretože temný les stál iba na začiatku celej hrôzy... (peterpatrik)

George Stobbart

Skupinka anglických tv reportérov sa vyberie do sibírskeho lesa, kde má za pomoci tzv. média preskúmať záhadný nález 34 mŕtvol spred 12 rokov. Stopy ich zavedú do neďalekej opustenej budovy, z ktorej však už nemusia vyjsť živí a kde sa (bohužiaľ) odohráva väčšina diania. Mňa to moc nebavilo; nezaujímavé postavy, pomalý a nezáživný dej, stereotypnosť, úsmevne priesvitní duchovi a keď už prišlo na nejakú akciu, tak zaúradoval roztrepaný found footage štýl, v ktorom takmer nič nebolo vidieť. Ale zase úplne zlý dojem z toho nemám, občas to malo hutnú atmosféru a sympatický melancholický nádych, takže aspoň tie 2* dám. ()

stration

Entity má několik velice sympatických momentů, svižně ubíhá a občas potěší i nějaká ta lekačka. Lokace jsou vybraný fakt dobře a celé to prostě funguje. Co mě ale moc nepotěšilo je fakt, že je to celé zoufale sterilní, všechno jsme už někde viděli a konec tomu také moc nepřidá. Na jedno podívání to není vůbec špatné, celkově to ale zapadne do hromady podobných žánrovek. ()

Xeno.morpH

Dobře udělaná nízkorozpočtová atmosférická duchařina s výbornou zvukovou stránkou - ta asi dělá tak padesát procent filmu - bez které by to samo o sobě nejspíš zapadlo mezi duchařiny podobného ražení. Stylově podobné Grave Encounters, které jsou možná o něco živější, nicméně tohle mělo hutnější atmosféru a o něco zajímavější příbeh s poněkud depresivní melancholií. K flašce vína to zkrátka sedlo :) ()

Lyx

Bez atmosféry, bez premysleného príbehu, bez štipky logiky a k tomu s úbohými hercami. Čakal som aspoň niečo, no dostal som ranu pod pás. Bolo to predvídateľné a suché. Čo sa scenáru týka, lepšie by bolo o ňom nehovoriť. Kamera veľmi chaotická a nie vždy zachytávala, to, čo by reálne mala. Slabý odvar horrorového priemyslu. Moje hodnotenie: 15% ()

zolo23

Popravde som bol pripravený na možné sklamanie, ale že to bude až také slabé som naozaj nečakal. Strašne pomalý úvod v lese vystriedala nuda v opustenej budove. Žiadna gradácia napätia, režisér si vystačí s typickými ľakacími scénami. Keď už má ísť do "tuhého" kamera sa roztrepe takými otáčkami, že máte vôbec problém niečo zahliadnuť. Najviac ma na týchto filmoch nasiera fakt, že hlavný hrdinovia mohli kedykoľvek z tohto baráku odísť. ()