Lovci záhad (TV seriál)

Myth Hunters

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 50 min

Velmi dobrý seriál, zajímavě zpracovaný. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem v rámci takovýchto projektů viděla. 85%/strong>(30.5.2015)

Spletl jsem si to z jiným projektem na trochu rozdílnější úrovně dna.... Takže své hodnocení nemůžu vzít už spět Tak to aspoň podpořím.... a případně se pookouknu po aspoň po jednom či pár dalších díech abych pak na to napsal zkutečný nezaujatý koment. Ale pokud to má už i tak nad 70% ... Určitě má toto hodnocení v červených číslech oprávněně. :)(22.4.2014)

Obecně tyhle konspi sračky byli to mimozemšťané daniken bullshity nezvládám, ale tohle sem náhodou viděl, díl o Thovtovi , krásné to zahnali do kouta a upalili a nebáli se říct že je to mrdka , nikdy to neexistovalo. Milé překvapení(8.2.2016)

Vcelku zaujímavý seriál o pátraní po legendárnych a v drvivej väčšine nedosiahnuteľných (a snáď aj neexistujúcich ) pokladoch. Príbehy sa odohrávajú v dvoch rovinách, v prvej je osud pokladu, v druhej osudy tých, čo ich hľadali. Všetko podané formou dokumentárnej rekonštrukcie, obohatenej o veľké množstvo historických faktov.(9.7.2014)

Zatím jsem viděl dva díly a musím říct, že jsou natočeny zajímavě, s jemnou gradací děje, kdy si tvůrci nechávají některé karty v rukávu a odhalí je teprve později. Celá dramatizace je dobře udělaná, sehnat dobové fotky také muselo dát práci. Zajímavé jsou i osudy zainteresovaných lidí, jež samy o sobě jsou často plné zvratů.(11.11.2013)