poster

Tango libre

 • Francie

  Tango libre

 • Slovensko

  Tango Libre

Drama

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bllm
  *****

  A mě tohle zrovna sedlo, poněkud absurdní situace, nenápadný nahořklý humor, drama tak akorát. Scéna, kdy argentinec tančí se spoluvězněm, naprosto dokonalá. Až na ten konec...(4.7.2015)

 • susanella
  *****

  Film ocení pravděpodobně zcela jinak tanečníci tanga a ti, kdo dosud netančili...příběh zcela odpovídá duchu tanga a osamělosti duší, které mu propadnou. A představitel Argentince, Chicho Fromboli, je ve své postavě zcela svůj a autentický...bolest, láska, utrpení, opuštění...to vše je zde přítomno stejně tak jako v tangu. Ano, píšu jako tanečnice, nejsem nestranná a proto mě tento film uchvátil. Konec se sice tragice příběhu vymyká, ale tango je třeba tančit!(4.8.2013)

 • sochoking
  ***

  Rozum mi zostal stáť! Toto môžu dokázať len Francúzi...(26.10.2013)

 • AlexanderK
  ***

  Na kurzech tanga se seznámí vězeňský dozorce se ženou, do které se zamiluje. Podruhé se s ní setkává ve vězení, když tam přijde navštívit svého manžela. Nevědomky se tak zamotá do spletence vztahů kolem Alice. Motiv tanga snímkem prostupuje jako symbol svobody, které se hrdinům nedostává, a zároveň vášně, která vede jejich minulá i současná rozhodnutí. Film kombinuje dramatické prvky při vykreslování života vězňů a jejich rodin s nezapomenutelnými komickými momenty, jakým je například taneční scéna, v níž se spolu vězni učí tančit tango. Závěr však působí příliš uspěchaně a pitoreskně.(2.6.2013)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Tango libre a cesta ke svobodě. Osobité vztahové drama, které nemá problém přeskakovat k jiným žánrům a střídat žánry a zacházet i k tredici nejen francouzské grotesky. Příjemně originální záležitost možná jen trochu kazí trochu nepřístupná první polovina. V té druhé ale režírující Frederic Fontayne nabízí dostatek svěžesti a nadhledu na to, aby se divák u filmu bavil. Pokud máte navíc vztah k tangu, není nad čím váhat. [60%](1.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace