Saeki Kentaró pořád ne a ne udělat přijímací zkoušky na práva, a tak netuší, co dál dělat. Má starší sestru Keiko, která je spisovatelkou na volné noze. Ti dva spolu začnou pátrat po informacích o jejich dědečkovi Mijabem Kjúzóovi, který patřil ke speciální jednotce během 2. světové války. Byl to člověk, který se bál smrti a lpěl na životě, tak proč dobrovolně vstoupil ke speciálním jednotkám? Krok za krokem Kentaró a Keiko odhalují pravdu, která byla 60 let pohřbená. (Zíza)

pafka

Film vypraveny retrospektivne a rekl bych ze bohuzel po nekolika castech. Tim padem film ponekud ztraci rychlost, spad a atmosferu. Coz je velika skoda, protoze obe dejove linky jsou natocene vazne dobre. Mel jsem problem, jako casto u asijskych filmu, s jejich vyjadrovanim pokory, zklamani, rozcileni. Je to strasne moc emotivni, naprosto za hranou normalnio evropskeho vnimani a me se nechce verit, ze to tak skutecne byva. Pak jeste jedna drobnost - nektere digitalni triky jsou na hranici povedenosti - hlavne cakajici voda po padu letadla do nej. Je to jako spadla lzicka do kaficka udelala japonskej cak. Vse vyvazuje velmi zdarily a clenity dej s hlavni postavou, ktera ve valecnych filmech dost casto schazi. Realie valky az na ty drobnosti jsou skvele. Videt musite. ()

Vladimus

Skôr 3,5*. Na plnohodnotné 4* tomu chýba trochu súdnosti, režisérskeho citu a hereckého talentu Harumy Miura. Triky nie sú dokonalé ale postačujú, vojnové časti a bojové scény sú spravené veľmi dobre. ()

TOPmoovie

2 sv. a stihaci to su vzacne filmy. a nemyslim tym naivne spracovany film red tails. tento film bol technicky poctivo urobeny, posobilo to dost realisticky , prirodzene. japonske herecke podanie blbosichtov vas obcas vytrhne z pribehu. ma to par dlhych jemnocitnych pasazi. pre fanusikov 2 sv a letectva povinna jazda...teda vlastne...let. ()