Bud Spencer a Terence Hill tentokrát v čtyřroli. Zahrají si dva snobské milionáře, které chtějí obrat gangsteři o veškeré jmění, tak rovněž dva ochránce, Kteří se nezaleknou jen tak nějaké pohrůžky a pro ránu nejdou nikdy daleko. Obě dvojice jsou si natolik podobné, že vyděrači až příliš pozdě poznají, s kým mají co do činění. V tu chvíli už počítají ztráty a je jim jasné, že majetek milionářů se na jejich konta stěhovat nebude. (oficiální text distributora)

SNCIS

"Hej!" - "Hej co?" - "Dveře!" - "Dveře jsou na otevírání, to si nevěděl?" Spencer a Hill ve dvojroli. Jestli chceš spáchat sebevraždu, buď tady, až se vrátim. Vtipné to je, nicméně mne tento jejich snímek - moc neoslnil. Dabing je děs,běs, příběh ok a hudba průměr. Místy se tlemým a místy mi to přijde bez šťávy. Takže průměrná komedie - 60%. ()

topol999

Tak tady mám velký problém. Na jednu stranu skvělé hlášky a akce, na tu druhou to mega zazdili tvůrci českého znění. Na celý film 7 lidí? no pěkně... ale film je vynikající, avšak ne v čj. ()

Mike_Doe

C. Pedersoli & M. Girotti sú na vrchole svojej kariéry. Najlepšia je hromadná bitka v bare, kde obaja protagonisti dostanú to čo je pre nich tak esenciálne t.j. Slaps-n-Beans. V tomto prípade však v opačnom garde. Aj keď tie Slaps skôr rozdávajú než prijímajú. V novembri či januári si pri pozeraní tejto vydarenej komédie kľudne vypnite doma radiátor, pretože Vám bude aj tak poriadne horúco :) ()

Jirkacek

Akční komedii Dvojníci s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem kupodivu viděl poprvé až roku 2022, tedy přesně 38 let od jejího natočení. Sám jsem se tomu divil, že jsem tyhle dvojníky neviděl dříve, protože jsem oba měl vždy rád a jiné filmy s TH + BS jsem viděl i několikrát. Třeba Sudá a lichá, myslím že na ní mé oko spočinulo už sedmkrát. A tak jsem se rozhodl tento rest smazat a jedno odpoledne jsem se na tuto komedii podíval. Na začátku jsem se seznámil s postavou Grega Wondera (Bud Spencer), který hrával v klubech na saxofon a také s kaskadérem Eliotem Vancem (Terence Hill), který zrovna létal na rogalu. Za oběma přišla dvojice mužů z agentury, která vyhledávala po celém světě dvojníky známých osobností a nabídla jim hned 50.000 dolarů za to, že se s nimi vydají do kanceláře v New Yorku. Oba tak učinili a setkali se tam nejen s ředitelem agentury (Harold Bergman), ale rovněž se svými dvojníky, jimiž byli brazilští milionáři, bratranci Coimbra de la Coronilla y Azavedovi (Bud Spencer a Terence Hill). Boháči měli podepsat důležité smlouvy a kvůli tomu jim bylo vyhrožováno na životech, takže po našich hrdinech chtěli, aby je týden zastupovali, zatímco oni v klidu dokumenty podepíšou, za což jim bylo nabídnuto milion dolarů pro každého. Vance a Wonder nabídku přijali a odletěli do jejich luxusního sídla v Rio de Janeiro, kde se setkali s početným personálem, který se o ně začal starat. Záhy byli pozváni na velikou večeři k nějaké milionářce, ale oni se raději vydali do přístavní putyky, kde se poprvé setkali se svými nepřáteli v čele s Tangem (Nello Pazzafini) a jak to už našich hrdinů bývá, tak se strhla veliká rvačka. Vítěz byl ovšem předem daný, z čehož neměl radost šéf bandy (Claudioney Lebedo) a poslal svého nohsleda, aby chybu napravil. Tango tedy Elliota sestřelil z koně, ovšem netušil, že Elliot jen předváděl své kaskadérské umění a nic se mu nestalo. Greg mezitím navštívil psychiatra (Dennis Bourke), na němž se mu nezamlouvala jeho přílišná zvědavost a získal od něj jméno šéfa bandy, pro něhož doktor získával informace. Následně se Elliot sešel se svou platonickou láskou Olympií (April Clough), která se stýkala s jeho dvojníkem a jejich vztah se rapidně změnil. Pak se oba ocitli u Tanga, který je měl odvézt k šéfovi, což sice učinil, ale Elliot do akce zapojil policii a opět bandě unikli. Už věděli kde se nalézá šéf a tak vydali na ostrov, kde měl svůj dům, aby se záhy dozvěděli, že to nebyl on, kdo usiloval o jejich život, nýbrž si jej někdo najal. A tajemný dotyčný si nově najal vojenský oddíl, který ona náhradníky i se svými originály přepadl na farmě. Jak to dopadlo a kdo usiloval o jejich život, to si už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o závěrečné překvapení. Když se objevily titulky na konci filmu, byl jsem vcelku spokojený, protože naši hrdinové opět nezklamali a znovu rozdali zločincům pár ran pěstí a to s elegancí sobě vlastní. Komedie to byla svižná, autorský štáb vcelku využil možností, které mu kopie milionářů nabízely a docela jsem se bavil. A jak to s dopadlo s mým hodnocením ? Suma sumárum, italská komedie Dvojníci ode mne získala tři dvojité hvězdičky ***. () (méně) (více)