13. komnata Karla Schwarzenberga (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

• kingik

Trezorový díl Krkonošských pohádek (alternativní konec). Krakonoš velmi rozezleně: "Trauntenberku, to ti povídám, ještě jednou mně s Kalouskem vlezeš do revíru krást zvířátkám seno, tak něco uvidíš!!!" Schwarzenberg za "totáče" s krycím jménem Trautenberk zareaguje asi až po pěti minutách velmi ospale: "Já jsem se tam šel jenom vychrrrrápat". Právě jste sledovali alternativní konec dílu "Jak Schwarzenberg s Kalouskem kradli zvířátkům seno na zimu" z večerníčkovského seriálu, který se v televizi nikdy neodvysílal. Klady: nevedeme. Zápory: kníže Imbecil, ale nutno přiznat, že, z těch idiotů, co se hrnuli na Hrad jsem si nevybral, jeden větší zloděj a zkurvysyn než druhý. A je mně u prdele kdo tam je anebo není. A tak tohle moje prohlášení berte jako plus. Mé hodnocení: 0%(4.3.2013)

• Perotinus

Podobný bulvár nemá na veřejnoprávní televizi co dělat. Nedůstojné bulvární pokračování formátu GEN z první poloviny devadesátek (a GEN sám byl už docela sporný projekt).(30.1.2015)

"My jsme byli ještě ta generace, která vyrostla a byla vchována ještě opravdu v duchu pravého vlastenectví, to už dneska sotva existuje - to nebyl nacionalismus - bacha na to! - to bylo vlastenectví - že člověk je povinný sloužit vlasti."(9.3.2013)

Pan kníže :)) Příjemný výlet do života této osoby šlechtické krve. Pro mne to vždy bude osobnost. "Volím Karla" už aktuální není, tak aspoň symbolicky.. "VOLIL JSEM KARLA"(1.3.2013)

Co naplat - hodnocení jednotlivých dílů se nutně odvíjí od sympatií k protagonistům. A ty jsou u mne směrem k panu Schwarzenbergovy veliké....(2.3.2013)