Sexy Baby

(festivalový název)
  • USA Sexy Baby
všechny plakáty

Film amerických dokumentaristek Jill Bauer a Ronny Gradus reflektuje sexualizované zobrazování ženského těla médii a na internetu a působení těchto novodobých ikon na mladé lidi. Filmařky prostřednictvím tří na první pohled diametrálně odlišných osudů ukazují, jak jsou ženská měřítka krásy a přitažlivosti ovlivňována všudypřítomnými erotickými obrázky a videi. Velkou roli přitom hrají sociální sítě, kde se na profilech uživatelek stávají fotky polonahých těl a vyzývavých póz téměř nutností. Dokument sleduje po několik měsíců osudy Laury, dvaadvacetileté učitelky z mateřské školy, která touží po labioplastice, bývalé pornoherečky Nichole, která se snaží začít normální rodinný život, a dvanáctileté Winnie. Puberťačka z Manhattanu je v mnoha směrech talentovaná a bystrá, píše básně a zajímá se o světovou politiku. Přesto ve svém mladém věku raději neustále vymýšlí, jak zaujmout své přátele na Facebooku více odvážnou fotkou. (Jeden svět)

de-andre

Slibné téma je bohužel nešikovně zpracované a výslednému produktu chybí jasný koncept. Celé je to nevyvážené, někdy i nešťastně sestříhané a hlavně není zřejmé, co chtěl autor říci. Z hlavních tří hrdinek zůstává zajímavá ta nejmladší, která by při rozsáhlejší práci vystačila na samostatný film, zbylé dvě dámy ve výsledku poskytují pouze orientaci k některým tématům, jejichž diskutování je nepochybně zajímavé, ale nějaké zodpovězení zcela chybí. Snad se brzy najde někdo, kdo se problematiky nesené v Sexy Baby dotkne více. Za zpracování to stojí. ()

Mr. Filuta

Vkusně, střízlivě a bez jakékoliv agitace provedený dokument pojednávající o tom, jak se mění společnost pod vlivem narůstajícího důrazu na sexualitu a provokativně explicitní nahotou v médiích. ()

Fifer

I z podější tvorby autorek je zřejmé, že mají svůj názor a ten prosazují. Ten názor není nijak objevný: Dnešní doba je zkažená,porno je zkáza dnešní doby atd. Jako, já neříkám, že mě to taky někdy nešokuje ta posedlost sexem, ale přijde mi to takové konzervativní a zaprděné. Ano, máme tu první generaci vyrůstající s internetem. A předtím byla první generace s videokazetama, televizí atd. A vždy se tvrdilo, že ta nová generace je zkažená. A co z ní jako vyroste! :-) ()