Enlisted

• Slovensko Záložníci
USA, 2014, 4 h 47 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

Kevin Biegel

Kamera:

David Hennings

Geoff Stults, Christopher Lowell, Parker Young, Angelique Cabral, Keith David, Mort Burke, Tania Gunadi, Kyle Davis, Michelle Buteau, Mel Rodriguez (více)

Epizody(13)

Bratia. Loptoši. Záložníci, ktorí nikdy nebudú poriadnymi vojakmi.
Rodinná komédia z vojenského prostredia prináša príbehy troch veľmi rozdielnych bratov, ktorí sa stretnú na výcviku záložníkov v malej vojenskej základni na Floride.
Po úspešnej misii v Afganistane prevelia seržanta Petea Hilla do jeho rodného mesta na Floride. V malej vojenskej základni ho tu však čaká najťažšia úloha celej doterajšej kariéry, pretože musí vycvičiť čatu záložníkov, zloženú z absolútne neschopných a nedisciplinovaných mužov a žien, medzi ktorými nechýbajú ani jeho dvaja vydarení bratia, desiatnik Derrick Hill a vojak Randy Hill. A tak tu všetci spoločne prežívajú nielen tvrdý vojenský výcvik, ale aj množstvo vtipných a bláznivých situácií, ktoré znovu stmelia troch nesúrodých bratov s rozdielnymi náturami.
Seržant Pete Hill sa po návrate z Afganistanu stále nedokáže prispôsobiť bežnému životu v USA a dištancuje sa od svojej novej čaty aj bratov. Desiatnik Derrick Hill pomáha svojmu bratovi, neskúsenému vojakovi Randymu, objaviť účinnú metódu, aby sa dokázal čo najlepšie pripraviť na plánované testy zo streľby z ručných zbraní. Medzitým sa seržanti Pete Hill a Jill Perezová snažia zistiť, kto v ich čate je najšikovnejší vojak a zorganizujú súťaž v plnení nezvyčajných úloh. Vyzerá to tak, že šikovný nie je nik a všetci sú na rovnakej katastrofálnej úrovni. O víťazovi napokon rozhodne až súboj „Kto skôr zaspí". (TV JOJ)

Chen

Humor není tak úderný, jak je u většiny novodobých sitcomů běžné, takže chvíli trvá, než přijdete seriálu na chuť, ale když se to stane, pak si ho zamiluje. Roztomile ujeté postavy, příjemné obsazení, humor, který je tak akorát sentimentální, ne přehnaně drsný, ale ani příliš jemný. Jednoduše dobře vybalancovaný tak, aby pobavil, ale netlačilo se příliš na pilu. Více než slušná zábava. ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 32 Dokoukáno: 24+1 Zahozeno: 22 _ Policejní akademie v maskáčích, bohužel né tak zábavná. Pár vtipů se tam najde, ale demence některých postav je tak hrozná, že se to nedá sledovat. Seriál byl stažen z programu po 9 epizodách, závěrečné čtyři dovysílány před začátkem letní sezóny. 50% ()

Hal_Moore

Pilot: Čekal bych slabý humor, špatné komediální načasování a nepříjemné herecké obsazení. Má očekávání se nemohla s realitou minout větším obloukem. Pilotní epizoda měla šmrnc a až na pár úvodních veletrapných vtípků, kdy jsem vážně uvažoval o vypnutí a urychleném zapomenutí, to nebylo vůbec špatné. Celkový dojem mi kazil jen Chris Lowell, který se do komediálního žánru nehodí. Lépe řečeno, zatím mě o tom nedokázal přesvědčit. 7/10 ----- Randy Get Your Gun: Úroveň udržena jen tak, tak. Chris Lowell nebyl tentokráte tak hrozný, jako v pilotní epizodě a i ostatní si mě začínají pomalu získávat. Všem však jasně vládne Keith David, který snad jako jediný vše bere s nadhledem a je si vědom, v jaké kravince na jedno použití se ocitl. 7/10 ()

Shedom

Škoda... MASH stále neprekonaný ;) Objektívne je to skôr za 2, ale kupodivu som časom zistila, že sa na tom fakt bavím a každú epizódu som sa minimálne raz zasmiala nahlas....takže prečo nie. Na tých niekoľko vydarených vtípkov pripadá kvantum tých hodne nepodarených až trápnych, trochu vypilovať a bol by to celkom inteligentný sitcom z atraktívneho prostredia. A prekvapivo je to lepšie než britský pokus Bluestone 42 (prekvapivo z toho dôvodu, že britský humor je mi vždy bližší než akýkoľvek iný). ______EDIT: Zabite ma, ale mne sa to páči...(Tento zlom u mňa nastal po epizóde 1x8 "Vets".) Celkovo po zopakovaní predošlých epizód som zistila, že až tak trápne to vôbec nie je. Z celej suity je mi stále najbližší skeptický Derrick s večne kyslým výrazom v tvári /celý ja;)/, i keď suverénne najvtipnejší je Sgt. major Cody. Najväčším prekvapením bola postava Jill Perez, stačilo, že som ju videla uvedenú medzi hlavnými postavami a hneď mi liezla na nervy (akože prečo všade musia trepať ženské a umelo vytvárať romance), ale jej postavu poňali inak, než som čakala, za to palec hore. Sympaťák Pete s jeho chraplákom (G. Stultsa začínam mať rada stále viac) bol už len čerešničkou na torte. Páčilo sa mi, ako si robili fígle snáď zo všetkých neduhov americkej kinematografie, mne ten humor proste maximálne sadol a ani nemám pocit, že by to bola vyslovená "blbina", pri sledovaní ktorej musíte vypnúť myslenie, aby ste to pobrali - práve naopak. Na malom priestore je zhustených toľko heftov, že mi mnohé na prvýkrát unikli. Treba odložiť cynizmus, libovanie si v antihrdinoch, vo všetkom temnom okolo nás a sexizme. Toto totiž Enlisted neponúkajú a zrejme aj preto dnes nie sú dostatočne coool, aby mohli pokračovať. Škoda toho zrušenia, takýto vyprosťováčik by som do budúcna uvítala.____Po poslednej epizóde jednoznačne musím zvýšiť. Tam ma jeden moment dokonca rozosmial ako už dávno nič, priam až k slzám :D Dokázala by som sa smiať ešte ďalších 10 minút, ale slzy smiechu veľmi skoro takmer prešli k slzám dojatia. „Beach finale“ ma dostalo a potvrdilo, čo som tušila už dávnejšie – že to má nielen vtip ale aj srdce. Obľúbené postavy: Derrick Hill, Pete Hill, Jill Perez, Sgt. Major Cody, Lt. Schneeberger. ____PS: A možno príde aj Lori Laughlin ;). ()

McClane

Hodnocení pilotu: Fox letos přichází z druhým sitcomem z netradičního prostředí. Po policejním Brooklyn Nine-Nine je tu tentokrát armádní Enlisted o jednotce záložáků. Oproti zmíněnému Brooklynu ovšem prohrává ve všem, vtipu je zde málo a postavy nejsou tak sympatické ani dobře zahrané. Očividně tvůrci nechtěli udělat z armády až moc velkou řachandu a zůstali tak na půli cesty. 50%. ()