The Country Doctor

Krátkometrážní / Drama
USA, 1909, 14 min

Venkovský lékař je najednou přemlouván k návštěvě hned dvěma matkami, jimž doma onemocněly dcery. Obě dívky leží v jiném domě a obě se zdají být již na smrtelné posteli. Lékař je neustále rozptylován bědujícími matkami, které se jej snaží odlákat od postele té druhé. Jednomu děvčeti se ulevuje, druhé ve stejný okamžik umírá. Motiv "záchrany na poslední chvíli" je tentokrát zakončen neúspěchem. (Renesco)

Marek1991

Dosť podivný film, aby sa preťahovali o dedinského doktora tak, že jedno dieťa stihne zachrániť a iné nie a že si nevie doktor sám vybrať závažnejší prípad, je to podivné, veľmi sa mi to nepáčilo, aj keď natočené je to dobre. ()

Radko

Rodinné šťastie uprostred krajinky - idylky. Fatálne ho zvráti profesná voľba hlavy rodiny - vidieckeho lekára. Pretože nie je jasné, čo by spôsobilo opačné rozhodnutie doktora, výsledkom je morálna dilema v progrese. Divák o nej môže po filme ďalej uvažovať. Melodráma s neveselým koncom je príkladom mimoriadneho talentu režiséra. Prináša skvele zrežírovaný príbeh. Zaujímavý a pútavý dnes, rovnako ako v dobe vzniku. Kvalitou vysoko vyčnieva nad iné dobové filmové dramatické pokusy. ()

Cimr

I vzhledem k době vzniku nesnesitelně sentimentální. Bavila mě jen ta holčička, co umřela. Se zvýrazněnýma očima vypadala fakt creepy. ()

Caelos

Hodnotím to z pohledu člověka té doby. Snímek totiž nenabízí nic nadčasového, ani efektního, je to jen jednoduchý příběh bez žádných zvláštností. Ale v té době asi moc dramat nebylo, je to prostě něco jiného, hodnotit tyhle ranné filmy němé éry dnes. ()