poster

Éčka (TV seriál)

 • Česko

  Éčka, gurmánské dobrodružství

 • Velká Británie

  E - Numbers

 • Velká Británie

  E Numbers: An Edible Adventure

Dokumentární

Velká Británie, 2010, 3x50 min

Režie:

Sean Smith
 • Dragoni
  ****

  Užitečný a zajímavý dokument osvětlující záhadné kódy E-ček na obalech potravin, jejich účinků, potřeby a výroby. E - Numbers ukazuje výrobu tajemných éček v domácím prostředím všemi možnými způsoby, někdy hodně bizardními či nechutnými, ale zároveň vysvětlující funkci a potřebu těchto sloučenin.(24.8.2013)

 • Psycho.R
  ***

  Lhal bych, kdybych řekl, že mě to nebavilo, bavil jsem se hodně. Problém byl v tom, že mi to přišlo až moc cíleně propagandistický na zdravá éčka.(14.3.2014)

 • Wiikii
  ****

  Zajímavý dokument o éčkách. Ve kterém se podíváme na zoubek těmto nenáviděným přísadám, kterým ale lidé hodně křivdí. Je pravda, že existují mnohé nebezpečné látky, ale užívají se v bezpečných dávkách a vlastně jakýkoliv výrobek na pultech by měl být nezávadný. .. Samotný dokument je rozdělen do tří dílu (Barviva, konzervanty, sladidla), kdy v každém zjistíme něco zajímavého o několika éčkách, jejich historii, výrobě, dopadu na naše tělo a mnoho dalšího zahrnující třeba i chemické či psychologické pokusy. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(21.6.2014)

 • Big Bear
  ****

  Skvělé! BBC umí! Stefana Gatese stejně jako mnohé z nás to množství malinkých číslíček na obalech potravin zaujalo a jal se zjistit nejen jejich původ, ale jal se je i pozřít v množství větším než minimálním zvědav jak se na něm projeví. To že s glutamátem je polévka chutnější než bez glutamátu, by při no name pokusném ochutnávání uznal asi každý z nás. Mne však zazjalo, že to samé konzervované jídlo bez barviv a s barvivem lidem chutnalo jinak. Jen změna barvy dala lidem vjem lepší chuti.... Holt pořád jsou v nás zvířátka a když jsou bobulky pěkně barevné máme tendenci je trhat a baštit. :-)(19.8.2013)

 • soarka
  *****

  Dost zajímavý dokument.(22.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace