poster

Éčka (TV seriál)

 • Česko

  Éčka, gurmánské dobrodružství

 • Velká Británie

  E - Numbers

 • Velká Británie

  E Numbers: An Edible Adventure

Dokumentární

Velká Británie, 2010, 3x50 min

Režie:

Sean Smith

Střih:

Doug Bryson
(další profese)
 • sator
  odpad!

  Místo dovádivé šou která vedlejší účinky chemie jen zlehčuje.. bych uvítal fakta...téměř jisté že dokument vznikl na objednávku...(2.9.2013)

 • Wiikii
  ****

  Zajímavý dokument o éčkách. Ve kterém se podíváme na zoubek těmto nenáviděným přísadám, kterým ale lidé hodně křivdí. Je pravda, že existují mnohé nebezpečné látky, ale užívají se v bezpečných dávkách a vlastně jakýkoliv výrobek na pultech by měl být nezávadný. .. Samotný dokument je rozdělen do tří dílu (Barviva, konzervanty, sladidla), kdy v každém zjistíme něco zajímavého o několika éčkách, jejich historii, výrobě, dopadu na naše tělo a mnoho dalšího zahrnující třeba i chemické či psychologické pokusy. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(21.6.2014)

 • Narciska
  odpad!

  Osobně nepotřebuji dokument na toto téma. Můj názor je jednoduchý: čím méně éček, tím lépe. Neznamená to, že musím studovat obaly a počítat éčka, znát jejich chemické složení a zkoumat účinky na lidský organismus. Čerstvé ovoce prostě chutná nejlépe.(31.8.2013)

 • CANNIBAL
  ***

  Celkem poutavý dokument a v podstatě se s ním i ztotožňuji, neboť se furt nadává, jak jsou éčka nezdravá a přitom jsou neustále pod přísnou kontrolou. Ať už je to zpráva hygieny a jiných nejrůznějších sdružení, či vědeckých institucí. Nezdá se mi, že by po něm lidstvo nějak extrémně vymíralo. Spíš je to jen placebo efekt a jedna bába povídala. Za to, když pak ve zprávách slyším, jak v populaci stoupá extrémní obezita, cukrovkáři a lidi s vysokým krevním tlakem, popřípadě silní kuřáci a s nimi, v důsledku toho, spojený zdravotní potíže. To je u mě ta největší a nejhorší zhouba. Jsem pro, aby se éčka omezovali, nikoliv však, aby se zcela sprovodili ze světa. Jak se říká - všeho moc škodí a platí to i u éček. Nicméně na druhou stranu, tvůrci, taky mohli uvést těch éček mnohem víc a nejenom ty vybrané. Pak mi připadalo i pitomí, jak se pokoušeli vnutit dětem zeleninu, pomocí maskování díky vonným chemikáliím a barvivu. Zeleninu děti pojídají méně, páč kopírují své rodiče se špatnou životosprávou, mají špatnou výchovu a v neposlední řadě je to i nevhodně zvolený způsob podávání. Pokud je zelenina dobře schovaná v opravdu dobrém jídle a takto se jím servíruje již v raném dětství. Návyk pak přichází sám o sobě. Čili není třeba užívat takovýchto podvodů. Za mě tak cca 57% Nakonec ještě nutno podotknout, že výroba barviva E120, neboli kyselina karmínová je dost nechutná.(17.11.2014)

 • honajz
  **

  Osobně mi přišel dokument nevyvážený. Průvodce pořadem byl z éček tak neskutečně nadšený, až mi připomínal agitátora Akce Z nebo Horsta Fuchse. Zajímavé bylo, jak jednotlivá éčka vznikají, jakou kombinací, jak vznikl margarín (a upozaděná informace, že dnes už takto nevzniká), ale nezaznělo, že i když může být éčko z přírodní suroviny, nemusí to znamenat výhru. Takový hřib satan je taky přírodní surovina. Nějak mi tam chyběly i informace, jestli tedy nějaká éčka nebezpečná jsou, zda jsou na to nějaké studie, jakože jsou. Ano, zjistili jsme postupy, k čemu se používají, vše s patřičným nadšením, ale vše jen z bezpečného pohledu, nic kontroverzního, podle dokumentu by si jeden myslel, že éčka jsou vlastně pohodička, přírodní separáty, žádná chemie, a dokonce snad podporují lidské zdraví.(9.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace