Free range - Balada o přijetí světa

Veiko Õunpuu

Mart Taniel

Janne Laine
  • blondboss

Nevidel som ešte hádam žiaden film z estónskej produkcie, preto som bol celkom zvedavý, čo slávneho to Estónci natočili. Nebol to určite fail, ale film, pri ktorom som sa celý čas nudil, nemôže dostať z mojej strany kladné hodnotenie. Režisér sa snažil čo najrealistickejšie zobraziť života človeka, ktorý sa snaží vybalansovať medzi realitou a svojím postojom k životu. Avšak bolo to veľmi kostrbaté. Soundtrack fajn. Podľa môjho názoru dosť podpriemerný snímok. 45 %(1.8.2015)

Očekával jsem dobře zvládnuté existenciální drama a také jsem ho dostal. Skvělé obrazy, skvělá hudba, výborný představitel hlavní role a kvalitní scénář. Bohužel (snad jen díky malému počtu hodnocení) nízký rating, přitom jeden z nejlepších snímků Karlových Varů 2014.(30.1.2016)

• Jevablo

Kdyby to nebylo na festivalu a ještě první můj film, dám odpad. Je pěkné, že chtěl režisér chtěl vyprávět příběh o ničem, v němž hraje nejméně sympatický hlavní hrdina všech dob, ale možná tento snímek nemusel opustit hranice Estonska. Scénář by bez pauz vydal na max. 15 minut, zbytek jsou prodlevy, umělecké záběry do tupé tváře začínajícího spisovatele, neustále hulícího. To je třeba ještě dodat, že těch 15 minut děje si musíte spíš vydedukovat, postavy toho řeknou tak málo, že se těšíte na každé slovo (a pak si říkáte, že radši mohly ještě mlčet). Ale opravdu a především, nevím, proč točit film o někom tak lidsky nepříjemném, jako je tento pán...ještě drobný, z mého pohledu vtipný dodatek pro MartinaNDL, cituji z jeho recenze: "Jde o čistou neschopnost fungování, bezvýchodnost, nepředstírané utrpení a nepochopení, rozervanost..." Přesně. Sám bych to líp nenapsal, o tomhle film je. A na to bych se jako měl dívat znova?:-))(5.7.2014)

tento film ma chytil, dostal, lapil, zasial sa do mojho mozgu, kde doteraz klíči! mám pocit, že mi prehováral priamo do srdca a hovoril z duše, že sme naladení na tú istú vlnovú dĺžku a zdieľame rovnaký svetonázor - preto ho nemôžem hodnotiť objektívne(11.10.2014)

• ancientone

(>>>>>>S.P.O.I.L.E.R<<<<<<<<) Po nábreží koník beží...(13.10.2014)