Marta a Věra - Série 1 (2014) (série)

Notebook (S01E03)

(epizoda)

Představte si, že neumíte pracovat na PC ve firmě, kde je tato dovednost základní podmínkou. Jak se zachováte? Věra dostane zdánlivě jednoduchý úkol – udělat tabulku na počítači. Co se děje pak, se vymyká zdravému kancelářskému rozumu. Je nutno uklízet v kuchyňce, čistit koberce, měnit žárovky, nakupovat potraviny nebo tišit dělnickou bouři... Proč Věra práci na počítači odkládá? Nerada dělá tabulky? Nesouhlasí s obsahem? Marta bude muset vyvinout detektivní úsilí, aby se dozvěděla pravdu. Věra zas, aby se pravdu nedozvěděl ředitel Brouček. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Češi mají pro zevlování takovou vášeň, že si přivstanou a láskyplně si ho připraví." A jelikož je třeba zevlování zefektivnit, tak se Věra pustila do předem prohraného souboje s počítačem. Z pohledu počítačového experta, který umí bez zaváhání spustit internet, odmítnout aktualizace a pozvat na návštěvu viry z pornostránek, jsem tohle balancování na hraně vtipu a trapnosti celkem ustál. A navíc mě pobavila představa Věry, kterak pracuje na černo jako jeptiška bez papírů. ()