Epizody(12)

Éra Savastanova klanu, který kdysi ovládal Neapol, se zdá být beznadějně u konce: vůdce klanu Pietro Savastano přišel za mřížemi o rozum, Pietrova manželka Imma a syn Genny byli zastřeleni jeho někdejší pravou rukou Cirem. Pietrova předstíraná duševní choroba je ale jen taktikou, jak se dostat z vězení. Jakmile se mu to podaří, bude se snažit získat zpět vše, co mu kdysi patřilo. V nastalém mocenském vakuu, jaké Camorra dosud nezažila, mnozí navzájem soupeří o to, co kdysi bývalo Savastanovým královstvím. V první řadě stojí Ciro "Nesmrtelný" se svým novým spojencem, někdejším rivalem Salvatorem Contem. Ciro a Conte se za použití moci, charismatu a hrubé síly staví do čela nově vzniklé, křehké aliance a nezastaví se před ničím ve snaze prosadit svou vůli, zejména proti několika skalním Savastanovým stoupencům, kteří nyní žijí v ústraní a doufají v Pietrovo vzkříšení. Ani na okamžik nesmíme zapomenout na to, že Genny přivedl říši, již jeho otec desítky let usilovně budoval, k naprostému zhroucení. Podařilo se mu však uniknout ze spárů smrti a je zpátky na scéně. Pietro, Genny, Ciro a Conte: čtyři muži v síti násilí utkané z krve a lásky, nenávisti a pomsty. V síti, do níž se touží zaplést řada nových a stejně nemilosrdných jedinců. (Cinemax)

GTS_PUNK

Druhá séria príbehu o strastiach neapolskej mafie nadväzuje priamo na udalosti z posledného dielu série predchádzajúcej. Ten zanechal pomerne veľa otázok a vytvoril dobrú živnú pôdu pre pokračovanie. Zničil staré spojenectvá, vytvoril nové a poštval absolútne každého proti každému. Čo však nedokázal pre druhú sériu pripraviť je skutočnosť, že sa vyvaruje chýb, ktoré diváci už mali možnosť vidieť. Nehovoríme teraz o chybách technického charakteru, ale charakteru príbehového. Podobne ako tomu je v prvej sérii, ani tu začiatok nemožno v žiadnom prípade považovať za zaujímavý. V prvej polovici sa všetko točí iba okolo predaja drog a rozdeľovaní zisku, čo síce neskôr vedie k celkom zaujímavým vyvrcholeniam, ale sledovať toto dianie je úmorné. Podstatné dianie výrazne dôležité pre celkový príbeh sa tak opäť rozbieha až kdesi okolo siedmeho dielu. Odtiaľ postupne v každej časti padnú nejaké tie postavy z každej strany a nečakané situácie so sebou prinášajú poctivý divácky adrenalín. Niektoré sú dokonca tak šokujúce, že na divák bude iba "čumieť s otvorenou hubou". Dráma ako sa patrí. Herecké postavenie sa mení z epizódy na epizódu, ale čo je dôležité, jednotlivé postavy pôsobia vyzretejšie, pasujú do príbehu a menej lezú divákovi na nervy. Dokonca si medzi nimi môže nájsť svojich záporných favoritov. Či však prežijú si nemôže byť istý. Špinavé neapolské, ale aj rímske prostredie stále perfektne odpudzuje a na kvalitnej kamere vyniká ešte lepšie. Rovnako ako aj akčné efekty spojené s guľkami sršiacimi vzduchom, výbuchmi a litrami krvi, ktorou nasiakla talianska pôda. Gomorra - La Serie Saison Due je aj napriek opätovnému zaspatému úvodu sériou, ktorá sa kvalitatívne posunula vyššie. A to takmer po všetkých stránkach s lepšie napísaným scenárom, prepracovanejšími postavami a pomerne vysokým obsahom akcie. Karty pre pokračovanie sú takisto rozdané veľmi dobre a ako s nimi naložia tvorcovia, je už len a len na nich. ()

bearmeedek

Nerad, ale oproti bezvadné první sérii musím s hodnocením trochu dolů. Jednička a její průběh, to bylo naprosto přirozené. Vzestup a pád jedné Rodiny a vzestup jednoho jejich bojovníka na jejich úkor. Ve dvojce je více postav, protože malé klany si po pádu velké Rodiny vytvořily svou Alianci. Na pozadí jde ovšem stejně jen o návrat Savastanova klanu k moci. A právě zde se děj cíleně rozmělňuje, protože jsou uměle vyvolávány situace okolo jednotlivých, víceméně nových, postav. Na ty se zaměřují jednotlivé epizody, a to tak, že blb XY se nám hlouběji přestaví, předvede své nové nápady na zbohatnutí a závěrem ho někdo zabije. A tak se jich pár vystřídá, než je splněn časový limit a můžeme se zase vrátit ke hlavní a oblíbené ose. Jinak atmosféra a dusno z první řady jsou zachovány, k tomu žádné výhrady. Naopak ještě výrazněji zjistíme, že všichni jsou absolutně tupé a vymaštěné hlavy, a proto všem překvapením a zvratům, kterým se divíme, se nemůžeme vůbec divit. A navíc získáte vtíravý dojem, že do Itálie by se vůbec nemělo jezdit! ()

Víteček

Příběh o tom, jak se banda bezskrupulózních debilů mydlí s jinou vymaštěnou sebrankou a další skupiny idiotů bez jakýchkoliv morálních zásad jim přizvukují a různě se účastní na všech stranách. A proč že soupeří? Aby chvilku byli mocnější a bohatší než ti druzí, než je a jejich blízké dostihne nevyhnutelná násilná smrt, obvykle ve velmi mladém věku. Ale jsou to všichni dobří křesťané, takže cajk. Ne, těžko se mi přijímá seriál, kde mi vůbec nikdo není sympatický a vypadnutí jakékoliv postavy mě nechává chladným. Přesto bych hodnotil lépe, protože seriál je dobře udělaný, ale druhá řada je prostě neskutečně utahaná a zbytečně prodlužována zaměřením dílů na jednotlivé postavy, z nichž mnoho prostě není zajímavých a spousta dalších je dokonce zaměnitelná. Navíc bylo většinou dost jasné, kdo opustí v brzké budoucnosti scénu na prkně a tak šlo jen o očekávání nevyhnutelného. 45% ()

hony23

Druhá série za tou první v ničem nezaostává, škoda jen, že v některých dílech tempo upadá a není to taková ta jízda od začátku do konce. Opět sledujeme boj o moc drogových bossů, ve kterém veškerá spojenectví jsou velice křehká, podrazy na denním pořádku a sympatie diváka se přesouvají podle toho, která z hlavních postav se zrovna chová více jako naprosto bezpáteřní hajzl. Protože zde opravdu kladné postavy nejsou, zato tísnivá atmosféra a zhnusení nad lidskou krutostí jsou všudepřítomné. ()

motyka52

Zlí lidé dělají špatné věci v ošklivých bytech ve smradlavých domech na špinavých sídlištích. V reálu bych se tomu rád vyhnul velkým obloukem, ale takhle skrz televizi chci víc. Sem se třetí sérií. ()

brandiss

druha seria mozno este lepsia ako prva, niet sceny, kde by som nebol v napäti, toto je jednoznacne najlepsi europsky serial, aky som videl, neviete niekto, ci sa uz nataca tretia seria, resp. ci to je aspon v plane? ()

djpatrick

Druhá série je totální překvápko, táta podělá syna, všichni si vytvářejí své koryto, chcípají jak bezdomovci, aby se opět dostali k moci, super..... Násílí nenávidím, ale tohle je natočeno opravdu skvělě. Tohle je uděláno tvrdě a ne jako Impérium - Mafie v Atlantic City, kde je to spíše fikce.... DOPORUČUJI..... ()

mozartka

Bravo - bravo a zase bravo! Kdo může natočit tak perfektní mafiánskou frašku než právě sami Italové. Je tam všechno co mám ráda, akce, napětí, fešní kluci kteří se s ničím nepářou, vášeň i zrada a mnoho dalšího. Jako první musím vychválit až do nebes soundtrack, ten je nádherný. Nejen že perfektně do filmu zapadá, ale podtrhává i ponurou atmosféru, která po celý film trvá a vy jste v takové "depce", že i druhý den po tom, co vycházíte z domu koukáte kolem sebe, a auta s tmavými skly jsou trnem ve vašem oku. Jednička byla jen rozjezd, dvojka je vypuknutí a trojka bude to dělo do zad... už aby to bylo! ***** ()

izmi

Přes rozpačitý a poněkud nepřesvědčivý začátek druhé série si troufám tvrdit, že je lepší, než první. Už i starý, dobrý, mafiánský svět se hroutí a nic není jako dřív. Noví Donové už nemají takovou autoritu a všichni požírají všechny, podle aktuální nálady a rozpoložení. Na nikoho a na nic se nedá spolehnout a vládne chaos, ostatně jako všude jinde v této době. Opět herecký koncert, fantastická atmosféra a autenticita prostředí. Odprásknutí Prince mnou natvrdo otřáslo a proměna Cira po zavraždění jeho dcery byla excelentní. Poslední díl vypadal jako nuda, ale šokující konec se nakonec přece jen dostavil. Gennaro se prostě nezdá. Škoda, že jsem první sérii dal pět hvězd, teď bych chtěl dát šest. Palec nahoru za tenhle mistrovský kousek! Jo a mafiánský kýč v interiérech nemá chybu a stál by za samostatný rozbor. Zlatá křesla, královské korunky, zámecké tapety, joj, tady se někdo vyřádil! :-) ()