Pirátské sítě

Dokumentární

Česko, 2014, 88 min

David Čálek

Midi Lidi

Nejzajímavější na tomto dokumentu není chování Afričanů (to přece nemůže nikoho překvapit), ale noblesa, s jakou dokázali filmaři úplně přetočit smysl svého filmu.(24.3.2014)

Už dlouho jsem neviděl snímek, který by tak upřímně nakoukl a poodhalil povahu a smýšlení lidí v Africe. A od českého dokumentu jsem to nečekal už vůbec. A i když se to všechno vlastně stalo náhodou, vyšla z toho výborná práce. Díky.(23.3.2014)

• Politik

Not bad na to, že to připravila česká produkce, ale viděl jsem mnohem lepší na toto téma, takže spíše podprůměr.(9.11.2014)

Rozhodně poutavý film(dokument), který stojí za to vidět pokud se chcete dozvědět nejen o somálských pirátech, ale vlastně i o samotné africké povaze. Bylo zajímavé sledovat, jak si autoři poradili se ztrátou důležité osoby, která byla zdrojem informací. Líbila se mi též špionážní část, která by se neztratila ani v kdejakém thrilleru. Musím vyzdvihnout hudební stránku, která je zde zastoupena skupinou Midi Lidi a skvěle zapadá do snímku. Jelikož jsem zhlédl v Artu na festivalu Jeden svět, měl jsem tu možnost po promítání filmu dozvědět se další informace přímo od tvůrců, což přispívá k tomuto dobrému hodnocení.(22.3.2014)

Info o filmu + děj (se spoilery): http://nfa.cz/filmovy-prehled/fp/vi/piratske-site/(6.1.2015)