Měsíčky (festivalový název)

Monthlies

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2014, 30 min

Jako obzory to člověku rozšířilo, ale přišlo mi to takové hodně bizardní a moc hippie nebo spíš moc prosazující takovou podivnou přírodní cestu podivínů aka "Radujte se z toho, že z vás každý měsíc teče krev jak z vola a svíjíte se v křečích. Vždyť to je přece krásné." Takže jako nic pro mě:D Trošku mě překvapily teda praktiky z jiných koutů světa, jako že dívky, které poprvé v životě dostanou periodu, tak mají nějakou silnou moc, až tak, že je zahrabou do písku (Austrálie nějaký kmen myslím), nebo zašijí do sítě mezi stromy (Někde v jižní Americe), anebo vás na rok strčí samotné do tmy do nějaké chýše bo čeho (nějaký severský kmen, kde je kosa a sníh). No a na jihu Indie na to uspořádají dívce velký žúr, aby to vědělo celé město, že to poprvé dostala.. jupííí. Ehm... Ten chlap, co si z naplavených aplikátorů od tamponů udělal kostým sochy svobody, to ale rozhodně neměl v hlavě v pořádku. Každopádně mě celý snímek neskutečně bavil svou šíleností a podivným myšlením, ke kterému já v životě nepřistoupím. Jo a ty animace vajíčka a spermie byly bombastické:) A úplně nejvíc mě rozsekal ten chlap, co ho na ulici zastavili a on jim na místě složil a zazpíval píseň "It's her period time". Ten byl prostě nejlepší:) Viděno na AFO 2014.(14.5.2014)