Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

gogo76

Je to amatérsky film hŕstky nadšencov a tak k nemu trebalo aj pristupovať, aspoň som si to nahováral. Po niekoľkých minútach som však nevydržal a začal kritizovať úplne všetko. Lacný zombie príbeh beriem ok, ale retro návrat v čase neurobíš len záberom na BB puding, pioniersku uniformu či tesný pršiplášť, ktorý pre bujné kozenky nie a nie zapnúť...Všetko je tu tak neprirodzene umelé, strojené - každý pohyb, slovo, každé gesto , jednoducho všetko. "Herecké" výkony absolútne strašné, tak na úrovni nejakej školskej besiedky, katastrofálne dialógy, ktoré ešte viac ubíja ich nezrozumiteľnosť. Titulky by iste ocenil nielen český divák, ale i ten slovenský a to by sa stávať nemalo. Každý z nich si niečo hundre, neartikuluje, neotvára hubu naplno, mnohí z nich majú nejakú rečovú vadu...Vulgarizmy režú uši, sú neprirodzené a vždy keď zazneli, cítil som pichnutie nožom...Celý čas som čakal aspoň na jeden presvedčivý výkon, ale nič. Asi najlepšie z toho vyšiel ruský školník. V rámci "amaterizmu" ide možno o dobrý film, ale náhodný divák, ktorý na film natrafí večer na STV čaká FILM. A z tohto môže nepripraveného a neinformovaného diváka normálne jebnúť. Dve hviezdy dávam za dobrý nápad a snahu. Ja viem, že za 20 000 eur neurobíš dieru do sveta, ale presvedčivý herecký výkon a artikulácia nestojí nič, len trocha snahy a obetavosti navyše. Jednoducho všetko, čo mi na filme vadilo nebolo o peniazoch. 40%. ()

heyda

Přimhouřil jsem oko a dal 4 hvězdy, páč mám rád, když si někdo jde za svým a dokáže leč amatérsky, tak ambiciózně natočit totální zombie krvák. Nedovedu si ani představit kolik hodin dalo práce všechny namaskovat a nastříhat to a ozvučit. Každopádně, kdybych měl být férový. Zaprvé to chtělo lepší seznámení s postavami, než se začnou zabíjet. Zadruhé to chtělo víc vtipu (ten se po úvodních 15 minutách vytratil a je to škoda), zatřetí kratší stopáž a nebo lepší využití času - víc děje.....a hlavně lepší finiš, možná i nějaký zvrat, který by celý film postavil vzhůru nohama, by nebyl od věci. Celkově sympatická amatéřina s krásnýma holčinama (já říkám furt, že na Slovensku je to samá kočka :), která však mohla být ještě o několik úrovní lepší, což si tvůrci asi časem uvědomí a budou toho litovat. ()

Hamaradža

Na amatérsku tvorbu veľmi pekná práca s rekvizitami, dobovou atmosférou a krvavým makeupom, trochu horšie už na tom film bol s príšerne prehrávajúcimi hercami a nepríjemne digitálnym záverom. No i tak cieľavedomá (je vidno že chalani žánru rozumejú) jednohubka, ktorá vzhľadom k nízkemu rozpočtu je najsilnejšia v momentoch, kedy sa neberie vážne (tj. bohužiaľ prekvapivo dosť málokedy) a chcelo by to prestrihať aspoň o 20 minút. ()

Jordan

Títo nadšenci vytreli kocúra, vypálili rybník a ukázali vztýčený prostredník celej slovenskej filmárskej obci! Poctivá, hravá, nápadítá, energická, vtipná, živelná a životaschopná béčkarská lahôdka, ktorá sa vyrovná zombie filmom zo starej školy A má svoj význam aj celosvetovo - v dobe, kedy zombie začali naberať podivne áčkovo-trápne podoby (typu Warm Bodies...); Snímam pomyselný klobúk z hlavy a gratulujem - a prajem SZM (a želám si), nech tento film má úspech a nech ho vidí čo najviac divákov a VŠETCI slovenskí filmári! Som nadšený! ()

pornogrind

Co dodat.Slováci opět bodují.Opravdu velmi milé hororové překvapení od našich sousedů.Nebýt pár herců,kteří mě doslova srali a toho zkurvenýho konce(který působil směšně),byl bych nadšanej daleko víc.Ale i tak tento film má dost dobrejch nápadů a silných pasáží.A ty uniformy............paráda.Silnější 3 hvězdy,protože snaha se cení. ()

• Film natáčali osem rokov a filmový štáb tvorili členovia pezinského združenia Tichý dom. Natáčanie amatérskeho filmu ich vyšlo v celku na 19 152 eur aj 49 centov. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Filmovalo sa každý víkend, zväčša 16 hodín denne. Najviac dala zobrať posledná scéna, ktorá sa točila viac ako 24 hodín. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • V Hankinej spálni si na jednom z časopisov môžeme všimnúť americkú speváčku Britney Spears. (GTS_PUNK)