Socialistický Zombi Mord

(festivalový název)

Horor

Slovensko, 2014, 94 min

• verbal

Socialistická zombie kokotzina je maďarskými downmi bohovsky nadhodnotená amatérska videosračka, osadená bandou juvenilných pornonehercov, ktorí sa deväťdesiat minút s dikciou východniarskych cigošov vyžívajú v dialógoch hodných retardovaného bači. V hlavných úlohách síce pózujú dve ozaj popiči maškrty v drnčivo tesných zväzáckych krojoch, no kozy ani bobry nevidno a poprcajú ich iba lacným kečupom. Ten akože vraj kůl dej vyzerá, ako by sa súdruh Biľak zaľúbil do manga a nechal dákeho šimpanza zo Sovietskeho zväzu napísať prijebanú inscenáciu po vzore japonských súdruhov, kde dve minisukne a partia priteplených frajerov celý čas len tak behajú po normalizačnej škole, trepú nehorázne pičoviny a predvádzajú, ako sa nevedia poriadne zľaknúť ani bravčovej kotlety. Tí zlí pritom robia akože „vrrrr“, tí dobrý „uááá“. A to je všetko. Prisambaču, po hodine seba týrania som to zrušil, vystrčil smerom k Uhorsku holú riť a pustil si radšej na spravenie nechutenstva dejovo podobný, no oveľa sofistikovanejší, herecky, scenáristicky aj dialógovo dokonalý amatérsky retro snímok s názvom Comunistic hairy Čadca teens anal armagedon.(23.9.2015)

• tatanapope

Na mě trochu moc předvidatelný děj , hlavní hrdinka samozřejmě musí přežit no a klasické oživlé mrtvolky . Natočené , no musím uznat ,že se v celku snažili ,ale upřímně mě to moc nebavilo(28.4.2015)

• gogo76

Je to amatérsky film hŕstky nadšencov a tak k nemu trebalo aj pristupovať, aspoň som si to nahováral. Po niekoľkých minútach som však nevydržal a začal kritizovať úplne všetko. Lacný zombie príbeh beriem ok, ale retro návrat v čase neurobíš len záberom na BB puding, pioniersku uniformu či tesný pršiplášť, ktorý pre bujné kozenky nie a nie zapnúť...Všetko je tu tak neprirodzene umelé, strojené - každý pohyb, slovo, každé gesto , jednoducho všetko. "Herecké" výkony absolútne strašné, tak na úrovni nejakej školskej besiedky, katastrofálne dialógy, ktoré ešte viac ubíja ich nezrozumiteľnosť. Titulky by iste ocenil nielen český divák, ale i ten slovenský a to by sa stávať nemalo. Každý z nich si niečo hundre, neartikuluje, neotvára hubu naplno, mnohí z nich majú nejakú rečovú vadu...Vulgarizmy režú uši, sú neprirodzené a vždy keď zazneli, cítil som pichnutie nožom...Celý čas som čakal aspoň na jeden presvedčivý výkon, ale nič. Asi najlepšie z toho vyšiel ruský školník. V rámci "amaterizmu" ide možno o dobrý film, ale náhodný divák, ktorý na film natrafí večer na STV čaká FILM. A z tohto môže nepripraveného a neinformovaného diváka normálne jebnúť. Dve hviezdy dávam za dobrý nápad a snahu. Ja viem, že za 20 000 eur neurobíš dieru do sveta, ale presvedčivý herecký výkon a artikulácia nestojí nič, len trocha snahy a obetavosti navyše. Jednoducho všetko, čo mi na filme vadilo nebolo o peniazoch. 40%.(14.6.2015)

K tomuto sa treba pekne posadiť. Slovenský zombi masaker? To sa snáď ani nedá vysloviť dokopy. Ale pravda je taká, že tvorcovia spravili žánru lokálnu službu. Pokiaľ sa hercom neotvoria ústa ( pri všetkej úcte ) a nezačnú prejavovať nejaký ten herecký talent, ide o chutné žánrové ( amatérske ) žrádlo, za ktoré by sme mohli byť pyšní. Aj vo svete.(19.4.2015)

Azda jediná chyba je, že to nemá veľmi príbeh. Inak totálne nadšenie. Skvelé dialógy, bohovské hlášky, obstojní herci (a ak aj obstojní nie sú, tak sú aspoň komicki zlí), strašne sexy femme fatales, kopec krvi a skvelá akcia od začiatku do konca. A sukničky!!! Ani na chvíľu som sa nenudil, ani na chvíľu som sa necítil trápne. Toto je jeden grandiózny kopanec do osratej 21 ročnej rite slovenského filmu. Veľká facka všetkým tým ufňukaným miliónovým drámam, ktoré nebavia azda ani hercov, čo v nich hrajú. Tvorcom SZM predpovedám veľkú budúcnosť. Ak spustia kickstart pre ďalší film, pár desiatok eur im určite pošlem.(6.8.2014)