Socialistický Zombi Mord

(festivalový název)

Horor

Slovensko, 2014, 94 min

• Big Bear

Beru to jako amatérskou záležitost. Musela bejt asi prča si v tom zahrát :-). A ačkoliv většina efektů byla dost amatérská včetně zombies, občas jsem musel uznat, že se sem tam nějaká scéna povedla. Ke konci to už bylo bohužel trochu dlouhé a nepomohly tomu ani ty digitální efekty v závěru. A víte co se mi na filmu líbilo nejvíc? Úvodní zpracování titulků. Za mně je to tedy za jeden virový granát. *(11.10.2015)

8 rokov venovať zombiám a potom (ako píše nemenovaný denník) natočiť najlepšiu komédiu. Skvelý trash. Nápady, krv, sukničky a komunisti .. pri tých fetišoch sa mi vynorilo detstvo. Až na tie rovnošaty, takto vyzerala moja základná škola, aj sedem, desať rokov po nežnej.. Bol som na tom so známymi, a po titulkách kamarátová frajerka preniesla "Zlatí boli." Asi tak. Barbara rulez -(6.8.2014)

Do útrob ZŠ sa dostáva neznámi plyn z tajného sovietskeho experimentu, po ktorom sa takmer všetci žiaci, vrátane súdruhov učiteľov či vedenia školy menia na krvilačné zombie. Tí čo prežili nákazu, majú čo robiť, aby vôbec prežili. Pokiaľ bude divák vnímať tento snímok ako študentský experiment, ktorým sa chceli žiaci zavďačiť rodičom na maturiťáku, prižmúri obe sklené oči, šľahne si do žili, alebo sa strieska pod obraz boží, pričom z Hradnej sviece nafúka minimálne 3 promile, dá sa táto, aj keď snaživá, no presto všetko amatérska zlátanina, dokopať na úroveň červených políčok. Pokiaľ ste však triezvi, pričom absolútne nemusíte byť intelektuálom, len sťažka preskočíte troj hviezdie. Ale aby som nepísal len o negatívach. Zvukové efekty počas útokov zombie boli na parádu, tak isto nemožno v rámci koruniek uprieť snahu o čo najreálnejšie vyobrazenie gore či masiek. Nápad obliecť do krátkych sukien dve sexi "neplnoleté" školáčky, či pá frkov taktiež potešilo, takže suma sumárom - 55% (človek musí mať ozaj obrovský nadhľad pri sledovaní tohto výtvoru - ostatní klasicky preháňajú :D)(20.4.2015)

Sympatický pokus slovenských sousedů o vlastní verzi Úsvitu mrtvých po 28 dnech. A že je to pokus amatérský, na to kadí pes. Jejich Zombi Mord je totiž až nečekaně akční, místy cíleně zábavný, dostatečně krvavý a pro kokoty nebo piče se taky nejde daleko. Prostory staré, komunistické (vlastně socialistické) školy jsou bohatě využity, tudíž se mrkneme nejen do jejích tříd a chodeb, ale i do sklepa, jídelny či školníkova kamrlíku. Škoda toho jetýho zvuku; jelikož se tu nahlas řve a potichu mluví, člověk aby neustále klikal na butonek Volume up a Volume down. Rozhodně zamrzí absence koziček, protože bábovky by tu byly. A ty bojové helikoptéry a stíhačky v závěru byly jaksi nad rámec. Celkově však do pohodičky.(19.4.2015)

Zombie, zakrvácené a sex appealem přetékající slečny (v tomto případě neobyčejně krásné pionýrky) teď letí - to vědí i pod Tatrami, a proto je tu novodobý, již ne zcela amatérský, ale minimálně napůl profesionální snímek. Děj je jasný - dostat se ven - to je celé. Je také jasné, že veškerá snaha byla upřena na stříkající, červenou tekutinu a gumové hračky připomínající orgány či části těl. Naneštěstí pro film se tvůrci moc nezaměřili na atmosféru osmdesátých let. Krom pár dobových "rekvizit". Jinak vizáž, mluva i mentalita zachraňující se mládeže je ze současnosti - film tím dost ztrácí. Na druhou stranu zase získává svým humorným pojetím, i když divák může vnímat humor i tam, kde možná nebyl zamýšlen. Oceňuji a respektuji, že se jedná o amatérský film několika nadšenců, ovšem energii a potenciál filmového talentu lze využít i jinak než v béčkové zombie honičce. (Challenge Tour 2015)(19.4.2015)