Reklama

Reklama

Hei tai yang: Nan Jing da tu sha

  • Hongkong 黑太陽─南京大屠殺 (více)

Obsahy(1)

Závěrečná část série o japonských zvěrstvech v Číně v průběhu 30. a 40. let 20. století již nesleduje osudy jednotky 731, testující biologické a chemické zbraně na válečných zajatcích, ale přesouvá se k nechvalně proslulému masakru v čínském městě Nanking, kde bylo v roce 1937 několik set tisíc lidí zabito a několik desítek tisíc znásilněno. (DaUr)

(více)

Recenze (14)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Cílem tvůrců očividně bylo udělat film, kde se dá ukázat fakt ten nejšokantnější ekl: pářou se tu těhotným břicha bajonetem a pak se kolem mává plodem, děti se hází do vroucí vody, upalují lidi, soutěží v sekání hlav atd. atd. O historické reálie moc nejde, Nanking se tu použil jako krytí, kdyby někdo tvrdil, že je to samočelná úchylárna (což je). Trochu rušivé je, že nebyly peníze na pořádnou produkci, takže město působí jako kulisy, uniformy a oblečení nevypadá dobově, je toho víc. Třeba na ulici není smetí a uniformy jsou dokonale čisté. Celý film jsem viděl na youtube. Docela mně to překvapilo - jednak vzhledem k právům, jednak k tomu, že dost scén je fakt 18+. Pokud se zajímáte o asijské válečné filmy, spíš doporučuju korejskou tvorbu. PS: skóre dne v sekání hlav vyhrál desátník Nagajama se 105 zářezy. PPS: Japonci dodnes Nanking berou jako čínský výmysl, který potřebovali k vlivu na západní veřejné mínění a o fotkách tvrdí, že pocházejí z jiných míst, kde šlo o zločiny spáchané v rámci čínské občanské války. ()

contreras 

všechny recenze uživatele

Velmi oceňuji brutální násilí zobrazené do detailu a tudíž je tento film pro mne jasnou trefou do černého. 10/10. Ať si asiati dělají a točí co chtějí, oni se do nás taky neserou. Asie je kontinent genocidy, která se ve dvacátém století nevyhla téměř žádné z jejích států, to je prostě fakt a tak to bylo včera, předvčírem, před tejdnem, před dvaceti lety.... Tomu filmu prostě nic nezchází :) ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Když snímek „Hei tai yang: Nan Jing da tu sha“ se všemi předchozími díly, je tohle vlastně to nejlepší, co bylo v sérii natočeno Je zde více dobových záběrů, především fotografií, je zde snaha informovat, nejenom šokovat. Tohle se mi na tomhle snímku, který je jinak skutečně jen o masakru a jeho různých podobách, zamlouvá. Jako dokument s výpověďmi očitých svědků by to však bylo mnohem silnější. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Nankingsky masaker je jednou z najhrozostrasnejsich a najukrutnejsich udalosti v historii ludstva,Japonsko sa ukazalo pred celym svetom v tom najodpornejsom svetle,mozno aj Nemecko tromfli v tom,co dokazili urobit ludom,takze tazko hodnotit tento film,myslim,ze by to chcelo lepsie prevedenie v rezii niekoho ineho,vacsi rozpocet,lepsich hercov a kto vie,ze ako by sa to potom na to clovek pozeral,no co sa tyka tejto serie,tento stvrty diel je najlepsi po tej stranke kvality,vidim to na tri hviezdicky,priemer,neviem sa stale rozhodnut,hrozne so mnou...:-) ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jeden z nejsugestivnějších a zároveň nejsyrovějších válečných filmů. Nebál bych se snímek přirovnat k filmu Jdi a dívej se. V některých pasážích téměř dokumentární výpověď o zvěrstvech, která páchali Japonci při okupaci Číny v roce 1937. Ve filmu jsou použity skutečné dokumentární záběry natočené v roce 1937 a v některých chvílích plynně navazují na probíhající děj. Zbytky poražené čínské armády se snaží ukrýt mezi civilním obyvatelstvem Nankingu. Rozkaz japonského velení je nemilosrdný. Zabijte všechny. Během šesti týdnů nankingského masakru bylo zavražděno 300 000 civilních obyvatel. Opět záležitost, kterou nedoporučuji divákům se slabšími nervy, neboť by to, co uvidí, nemuseli rozdýchat. Ještě poznámka na závěr, Men Behind the Sun 4 je jen jedním z alternativních názvů filmu. Spíše je znám pod anglickým názvem Black Sun. No popravdě, vlastně nemá tenhle díl nic moc společného s předchozími díly série. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama