poster

Majdan (festivalový název)

 • Maidan

 • slovenský

  Maidan

  (festivalový název)
 • anglický

  Maidan

  (festivalový název)

Dokumentární

Ukrajina / Nizozemsko, 2014, 130 min

Režie:

Sergej Loznica
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MURALI.SHOOK
  ****

  viděno na 49. MFF KV 2014 ....... mám pocit že jsem tam byl :D(13.7.2014)

 • Slarque
  *****

  Hlavní kyjevské náměstí se na přelomu let 2013 a 2014 stalo dějištěm masových protivládních protestů, které jsou zde dobře zaznamenány. Loznica používá dlouhé statické záběry, které nehledají konkrétní hrdiny, spíše zaznamenávají atmosféru, která postupně eskaluje až k otevřeným bojům. Ze začátku to vyžaduje trochu trpělivosti, neboť ukrajinská hymna tu zazní třikrát v celé své délce, ale pak už to začne být strhující samo o sobě až po závěrečnou tryznu za první oběti. U Loznici samozřejmě nezazní ani slovo nějakého vysvětlujícího voice-overu, ale tentokrát tu jsou alespoň mezititulky usnadňující zejména orientaci v čase a okolních politických událostech (90%).(15.7.2014)

 • Streeper
  **

  Až přes příliš dlouhé záběry na jednom místě, bez komentáře nebo rozhovory s lidmi. Přišlo mi to nudné, nezáživné, ale některé scény (jako třeba útok na novináře, kdy se kamera dokonce i pohnula) mi přišli dobré.(9.7.2014)

 • jhr

  Smrt majdanu! Pryč s fašisty! Ať žije Ruska a Putin!(6.7.2014)

 • CiTrus007
  ****

  Snímek velmi silně a procítěně vykresluje události na Ukrajině posledních několika měsíců. Jeho největší devízou je jedinečný styl kamery, který pomocí dlouhých a souvislých pohledů ponoří diváka přímo do děje na kyjevském náměstí. Tento styl zpočátku působí dosti nevšedně a rafinovaně, v druhé polovině jsem však jím byl poněkud znuděn, neboť do filmu už nevnášel nic nového. Trocha svižnosti na závěr by opravdu neškodila. 7/10 [KVIFF 2014](5.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace