Nápravná třída (festivalový název)

Klass korrekcii

Klass korrektsii

Класс коррекции

• Německo

Lenas Klasse

Corrections Class

(festivalový název)

Rusko / Německo, 2014, 98 min

Dosť chaotické, za čo môže asi aj kamera, ale možno preto veľmi autentické. V partii, do ktorej sa dostala Lena, boli nevídané kusy. Otrasné chovanie. A učitelia tiež katastrofa, no a Antonova mama tomu všetkému nasadila korunu. Totálna trúba. Antonove chovanie na konci mi prišlo tiež dosť zvláštne. Celkom nervy. Ak to takto naozaj vyzerá v skutočnosti, tak by som podaktoré deti z tých vyrovnávacích tried umiestnila do nápravných zariadení.(13.1.2017)

Až se mi tomu nechce věřit, že podobné poměry panují v současném Rusku. Podle režiséra Ivana Tverdovského je celý příběh založený na autentických situacích a podobných nápravných tříd existuje jen v Moskvě, kde se natáčelo, několik. Ani mě tak nešokovalo chování spolužáku, které je většinou běžné i v normálních třídách, ale zejména to jak na handicapované pohlíží široká veřejnost, rodiče a učitelé. Například neúčast žáků ze zvláštní třídy při slavnostním zahájení školního roku apod. 75%. MFF KV.(11.7.2014)

Vianočný darček, ktorý som si síce rozbalila s pár týždňovým omeškaním o to viac však "potešil". Surový film o ešte surovšom živote z ktorého niet úniku. Obrovké ďakujem Hygienikovi za jeho titulky a skvelý filmový tip.(12.1.2017)

Lhostejnost a nezájem dospělých, necitlivost a krutost dětí, roztěkaná kamera, která se ani na chvilku nezastaví...nevím z čeho je mi více na blití.(23.3.2017)

U filmu budete chcieť zabíjať.(29.12.2016)