Jen v královské rodině

(TV film)
  • Německo Keeping it in the Royal Family
Německo, 2013, 52 min

Dne 2. června 2013 oslavila anglická královna Alžběta II. 60. výročí své korunovace. Kořeny britské královské rodiny jsou původně ve středním Německu, konkrétně v dynastii Sasko-Kobursko-Gothajské. Avšak význam této německé vévodské rodiny pro evropskou aristokracii jde ještě dál. Průzkum příbuzenských vztahů královny odhalí genealogická spojení se všemi evropskými monarchiemi, jež stále existují. Zkrátka dynastie Sasko-Kobursko-Gothajská je jádrem a zárukou vysoké evropské aristokracie. (oficiální text distributora)

Puerdraco

I když nejsem poddaný jejího veličenstva, madam Alžbětu II. si nesmírně vážím, o to víc mně sklamal tenhle film, od nějž jsem očekával fundovanější a hlavně širší pohled na genealogii předků rodu Windsor (dříve Sasko-Kobursko-Gothajský rod) jelikož rozrody a sňatkovou politikou je spřízněn s takřka všemi významějšímí aristokratickými rody Europy. Dokument však více-méně pojednává jen o prvním belgickém králi Ludovítovi, tudíž informační, neřknu-li edukatívní, hodnota tohohle hraného dokumentu (dramatické pasáže tvoří jen a pouze vizuální podmaz) je velice, ale velice nízká. ()