Kuso Subarashii Kono Sekai

• Japonsko クソすばらしいこの世界 (více)
Japonsko, 2013, 77 min

ricci.s

Opäť tu raz máme teenagerov, ktorí si to chcú poriadne užiť, lenže to by nesmeli skrížiť cestu dvom psychopatickým bratom, ktorí s nimi zľutovanie mať rozhodne nebudú. Je to taká sympatická ázijská porcovačka. Čo si budeme nahovárať, tento horor rozhodne veľa inteligencie nepobral, ale zase keď beriem do úvahy ázijskú tvorbu za posledné 3-4 roky, tak ani neviem, či tu bolo niečo krvavejšie (od peciek ako Gurotesuku či Macabre je relatívne tma). Starší zo psycho-bratov tou sekerkou rozhodne narábať vie, takže seká jedna radosť, krv strieka a končatiny len tak lietajú. Niektoré umučené výrazy hercov síce pomaly hraničili s komediálnosťou (neuveril som im ani slovo), scenár je postavený na hlavu už totálne, ale za tú brutalitku proste musím prihodiť štvrtú hviezdu. Žeby sa Japonsko po dlhej dobe pomaličky prebúdzalo? Uvidíme. ()

EvilPhoEniX

Nebylo to vůbec špatné, ovšem čekal jsem více když jsem se zde dočetl srovnání s mým favoritem Macabre. Je to typická hororová šablona, která si jde svou krvavou cestou až do cíle, ovšem je to Japonsko, takže rozpočet nebyl až tak vysoký, některé scény byly mimo záběr,což zamrzí, ale určitě se zde našlo pár zajímavých gore momentů a Maid byla na konci úžasná, ale na 4* mi něco chybělo. 60% ()

George Stobbart

Skupinka japonských študentíkov si vyrazí na výlet do odľahlej časti Kalifornie, kde však narazia na dvojicu psychopatických bratov, ktorí im exkurziu trochu vylepšia, resp. primaľujú do krvavo červena. V západnom štýle natočená, japonská exploitačná vyvražďovačka, ktorá sa nebojí pritlačiť na pílu a s násilím i gore scénkami sa vkusne zabáva. Asi preto, že chápe, že ináč vlastne nemá moc čo ponúknuť. Otrepaný námet, otrepané postavy, bežné hororové klišé, obstojné; i keď ničím nevynikajúce spracovanie a nejaký pokus o zvrat vo finále. Avšak tá občasná brutalita a zábavnosť to pekne ťahajú nahor, takže pre hororových divákov je v pohode šanca, že si tento bizarný slasher užijú; mne sa to celkom páčilo. ()