Chungking express

Drama / Mysteriózní / Romantický

Hong Kong, 1994, 97 min

Kar-wai Wong

Kar-wai Wong

Můj pocit z tohoto filmu - devadesátkový manifest jak prase. Jeden naprosto geniální moment (co máš rád? šéfův salát.) a fantastická sekvence s Dinah Washington a letadélkem. Ale Wong má i mnohem lepší věci.(20.3.2013)

Opätovne pozerať Wongové filmy s odstupom rokov je ako milovanie s tou istou ženou vášho srdca po dlhom období -> v pamäti máte každú krivku jej tela, každý vzdych v láskavom objatí vášne ... a predsa náhle zistíte, že i keď vo vašich rukách leží stále rovnaký diamant, "zrazu" žiari ešte krajšími a plnšími farbami, ponúkajúc nové, vzájomne ďaleko viac obohacujúce chvíľe ako dávne mesiace dozadu... .(22.6.2006)

(1001) Proč mi při sledování tohoto filmu neustále přicházela na mysl písnička Ever Fallen In Love (With Someone You Shouldn't Fall In Love With) od Buzzcocks, když ve snímku použité California Dreaming od The Mamas and the Papas jej také vystihuje velmi trefně? Nevím, asi jsem zrovna byla In The Mood For Love. ♥♥♥(25.11.2008)

Dneska je pro mne velice smutny den. Videl jsem film na ktery jsem se dlouho tesil. Ted mi to teseni a radost pri jeho sledovani budou moc chybet. Jakym vsim zpusobem chvalit tuhle Wongovu bezmeznou romantiku? Co rict? Pred trinacti lety natocil tenhle borec proste film ze ktereho se dodneska vykrada. Tony, Faye a Takeshi jsou skveli.(3.10.2007)

• H34D

Pro mě velký filmový přešlap. Netušil jsem, že Kar-wai Wong do svých filmů nerad umísťuje děj, předpokládal jsem, že přítomnost policistů a pašeráků drog v jednom filmu bude mít nějakou souvislost, předpokládal jsem, že druhá polovina filmu bude alespoň v něčem navazovat na tu první, jenže nestalo se tak. Ó, ta zpropadená očekávání! Chungking Express je čistý art s někdy podivnými, někdy ukňouranými postavami, které občas jednají hodně nesmyslně. K údajnému kouzlu tohoto filmu jsem si zkráka nenašel cestu. 4/10(16.2.2014)

• - Film měl být původně třídílný. (Kulmon)

• - Film byl natočen za 23 dní. (Kulmon)

• - Kaneshiro Takeshi mluvil ve filmu čtyřmi jazyky: mandarínsky, většinou mluvil kantonským akcentem, když volal přítelkyni japonsky a jednu větu říká anglicky. (Kulmon)