The Shelter

George Stobbart

Malá, psychologická hororová dráma o bezdomovcovi, čo sa na noc dostane do opusteného domu, z ktorého sa mu však následne nedá odísť. POMALÝ, ale vcelku príjemne a atmosféricky natočený film; z väčšiny one-man show Michaela Parého, ktorého som mal rád v jeho starších filmoch. Teraz už ho v poriadnej úlohe moc nevidieť a väčšinou sa motá len v množstve vedľajších rolí, takže ma potešilo, že v tomto nezávisláku dostal hlavnú a výraznú úlohu, ktorej sa zhostil so cťou. Pozor ! – nie je to pre mladších divákov, hľadačov gore, akcie, drahých efektov či priamočiareho deja. Toto sú iné vody. ()

*CARNIFEX*

Nemôžem jasať s "ostatnými", keď neexistuje dôvod na radosť. Keď je snímok z 3/4 pri tak krátkej stopáži len tuctovou záležitosťou (i keď z pohľadu výkonu hlavnej postavy herecky snaživou), ťažko si bez mimoriadne šokujúcich scén (nenarážam len na krv či gore ako také) získa pozornosť diváka. Melanchóliu či smutnotu som síce cítil, no na horor s tématikou psycho depresie v strašidelnom dome (či hlave?) mi to prišlo akosi málo. Skrátka, kde nič nie je, tam sa ani nedá nič nájsť - 40% ()

ARI50

To že film nabídne trochu dobra neznamená že si to udrží celou dobu, škoda tématu jako vždy slušný dokoukat ale nic nečekat. Hold bezdomovec měl prostě smůlu no. ()