Apocalyptic

Austrálie, 2014, 84 min

Režie:

Glenn Triggs

Geoff Pinfield

Novinářka Jodie Black a její kameraman Kevin Horner se vydávají hluboko do lesních oblastí nikoho ve snaze odhalit pravdu kolem bizarního kultu soudného dne, Bytherainianů. To, co zjistí, je šokující, daleko za jejich nejdivočejšími představami. Částečně Záhada Blair Witch, částečně Wicker Man, je Apocalyptic jedním z nejděsivějších a nezapomenutelných hororových zážitků za poslední roky. (hajdano)

George Stobbart

Počas natáčania na stretnutí skupiny závislých sa reportérka so svojim kameramanom dozvedia o divnom, izolovanom náboženskom kulte, ktorý sa rozhodnú preskúmať. Spoločenstvo vedie dedulo, ktorému reči o konci sveta jeho ovečky pekne žerú a hoci pôsobia pomerne mierumilovne, je samozrejme len otázkou času, kedy sa veci zvrtnú a prepukne peklo. Tento rok je to už minimálne tretí sektársky found footage, ktorý je síce o niečo lepší než slabučký "Children of Sorrow", ale na vydarený "The Sacrament" sa ešte nechytá. Spracovanie je priemerné, ale vďaka fajn prostrediu to často ponúkne pekné lokálne zábery, tempo je pomalé, no atmosféra a napätie sa objaviť vedia a diabolský dedulo je patrične nepríjemný. Možno by som prihodil aj ďalšiu hviezdu, keby sa to v závere nejak rozbehlo, inak som s tým však výraznejšie problémy nemal. ()

ricci.s odpad!

Opäť som si pokazil večer, ďalšia fanatická pobožná sektárska found footage pičovina. Opäť prichádzajú nakrúcať niekde k pošahanému kultu, ktorému tentokrát vládne uvrieskaný plešatý tajtrlík s paradentózou. A akonáhle začnú lietať kamene, tak už je jasné, že to tí vypatlanci myslia vážne. A ako končí každá dementná sekta? No ako asi... A mne neostávalo nič iné, len sa modliť k môjmu kamarátovi medzi nohami, aby už všetci čím skôr podochli, nech je konečne pokoj. Úbohá napodobenina "The Sacrament", ktorý bol síce pobožný, ale aspoň solídne nakrútený, s hustnúcou atmosférou, herecky presvedčivý a dostatočne napínavý. Toto bolo "len" pobožné, bleh. Ave Satanas, Amen. ()