Khid thueng withaya

Teacher's Diary

Thajsko, 2014

Samozřejmě, že došlo i na to pro mě nepříjemné asiatsko-expresivní herectví, hlavně ze strany pana Songa (u dětí to působilo docela roztomile), ale věděla jsem do čeho jdu, takže tentokrát nad tím přimhouřím obě oči. Vlastně ani nevím, jak mé pocity ze snímku popsat, nejpříhodnější mi asi připadá slovo miloučký. Což na první pohled vypadá hrozně cukrkandlově a možná by i bylo, kdyby tahle thajská podívaná zároveň nepůsobila i vtipně, uvolněně, vzdušně...a opravdu nádherně romanticky. Slečna Anna byla tou pravou dívkou do nepohody, Song naopak místama děsné jelito ( ale zase měl chlapec zlaté srdce, to jo ), a o zbytek se postarala nádherná příroda, malí caparti a příjemná hudba. Takže celkově spokojenost.(8.10.2014)

Do cizích deníčků by se nahlížet nemělo, ale bylo by chybou se o slova, vepsaná do něj od krásné učitelky Ann, připravit. Na spoustě stránek popsala své pocity a nálady, které osamoceně, respektive jen se svými neposednými žáčky, prožila během roku ve škole ukotvené na moři. V tomhle místě bez signálu, daleko od civilizace, ji posléze vystřídá ňoumovitý Song, tajemný deník objeví a na romanci, kterým se běžně ve světě celuloidu vyhýbám, je zaděláno. Naštěstí lehce, úsměvně, s nádechem exotiky a hlavně tak nějak jinak, než je běžný filmový konzument zvyklý, protože asijská kinematografie dokáže vždy překvapit ..(12.10.2014)

Když jsem se v jezdeckém oddíle, kde jsem se učil řádně jezdit na koni, chtěl sedlat svého oblíbeného koně, dostalo se mi odpovědi: "Tady se učíme jezdit na koni jako takovém, a ne na jednom oblíbeném." Na to si občas vzpomenu, když se rozhoduji, zda si mám pustit film, který právě nespadá do okruhu možných oblíbených. Samozřejmě tak, jako tento, i když nápad se mi zalíbil hned. "Deník slečny učitelky" je schématická zábava, romance o číslovce dvě (song - též jméno učitele) a velice milých dětech, bez kterých by nejspíš ztratil smysl.(10.10.2016)

Je to dosť dobrý romantický film. Má celkom dobrý príbeh o mladom učiteľovi, ktorý kvôli nedostatku pracovných príležitosti prijme ponuku vyučovať v malej škole na vode, kde má ale kvôli odľahlosti iba pár žiakov a navyše sa nedokáže zbaviť pocitu osamotenosti, ale všetko sa vylepší, keď nájde denník učiteľky, ktorá tu vyučovala pred ním. Zisťuje, že na tom bola vlastne úplne rovnako, vďaka čomu k nej začne pociťovať silné puto a tak sa s ňou začne túžiť spoznať aj osobne. So spracovaním som nadmieru spokojný, jedine som mal spočiatku trochu problém s hlavným hrdinom a tým jeho zbytočne detským prístupom, ale aj tak som cítil, že ma to bude baviť a presne tak sa aj stalo. Prvú polovicu sa prakticky len striedajú dve línie, súčasná a z minulosti s učiteľkou, ktorá sa mi sama o sebe páčila viac, ale práve to ich prepojenie, keďže predsa len obe postavy kvôli totožnému miestu a rovnakým žiakom riešia tie isté problémy vylepší aj tú súčasnú a navyše to celé má také príjemné čaro, že sa na to pozerá skutočne dobre. V druhej polovici sa dej začne uberať trochu iným smerom, ale s tým nemám problém, keďže sa to celé ešte vylepší. Tentoraz už dostane viac priestoru samotná učiteľka, ktorú som si obľúbil viac, konečne si ma viac získal aj učiteľ a navyše medzi nimi perfektne funguje chémia a to aj napriek tomu, že ich kontakt je vlastne len prostredníctvom denníku, čo je ale podané veľmi dobre. A tak síce je to väčšinu času predvídateľné a ani záver určite ničím neprekvapí, ale aj tak sa mi to nadmieru páčilo od začiatku až do konca. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatický hlavný hrdina, aj keď to prehrávanie z prvej polovice si mohol odpustiť, perfektná postava učiteľky, ktorá mi vyhovovala po všetkých stránkach a ešte pár zaujímavých vedľajších postáv, ako jej priateľ alebo žiaci. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, ideálna vizuálna stránka, za čo môže aj to zaujímavé prostredie a celé to pozitívne ladenie, sadlo mi to. Takže Teacher's diary nie je ničím originálny film, niečo podobné sa už dalo vidieť viackrát, ale aj tak je tu všetko, čo som aj chcel, takéto filmy jednoducho vždy zlepšia náladu. 78%(1.11.2014)

Veľmi podarený príbeh dvoch učiteľov z tej istej triedy rozdelených "len" časom.Obaja prežívajú smutné obdobie svojho života ale aj tak vedia šíriť dobrú náladu a lásku medzi deti ktoré chcú aj dačo naučiť. Ten nápad z denníkom a následnou retrospektívou som síce už par krát videl ale ak je to dobre spravené tak to vôbec neomrzí ... malo to síce pár hluchých miest no tie sú doplnené krásnou hudbou a tak to nakoniec ako celo pôsobí úplne skvelo ...(2.10.2014)