Khid thueng withaya

Teacher's Diary

Thajsko, 2014

Š. Z. S. = Škola zlomených srdcí = jejich společný deník jim pomohl najít to pravé místo pro život i lásku. Nikdy se nevzdávej, protože každá bouře jednou přejde a zase bude krásný den. :-)(16.2.2015)

Když jsem se v jezdeckém oddíle, kde jsem se učil řádně jezdit ma koni, chtěl svého oblíbeného koně, dostalo se mi odpovědi: "Tady se učíme jezdit na koni jako takovém, a ne na jednom oblíbeném." Na to si občas vzpomenu, když se rozhoduji, zda si mám pustit film, který právě nespadá do okruhu možných oblíbených. Samozřejmě tak, jako tento, i když nápad se mi zalíbil hned. "Deník slečny učitelky" je schématická zábava, romance o číslovce dvě (song - též jméno učitele) a velice milých dětech, bez kterých by nejspíš ztratil smysl.(10.10.2016)

Samozřejmě, že došlo i na to pro mě nepříjemné asiatsko-expresivní herectví, hlavně ze strany pana Songa (u dětí to působilo docela roztomile), ale věděla jsem do čeho jdu, takže tentokrát nad tím přimhouřím obě oči. Vlastně ani nevím, jak mé pocity ze snímku popsat, nejpříhodnější mi asi připadá slovo miloučký. Což na první pohled vypadá hrozně cukrkandlově a možná by i bylo, kdyby tahle thajská podívaná zároveň nepůsobila i vtipně, uvolněně, vzdušně...a opravdu nádherně romanticky. Slečna Anna byla tou pravou dívkou do nepohody, Song naopak místama děsné jelito ( ale zase měl chlapec zlaté srdce, to jo ), a o zbytek se postarala nádherná příroda, malí caparti a příjemná hudba. Takže celkově spokojenost.(8.10.2014)

Čím bližšie bol koniec filmu, tým bol film parádnejší. Fantastická muzika, výborné prostredie, zlaté deti, pekná Ann, tak trochu trhlý Song, jeden štýlový denník .. a aha aké pohladenie na duši .. milý film.(6.11.2014)

Veľmi podarený príbeh dvoch učiteľov z tej istej triedy rozdelených "len" časom.Obaja prežívajú smutné obdobie svojho života ale aj tak vedia šíriť dobrú náladu a lásku medzi deti ktoré chcú aj dačo naučiť. Ten nápad z denníkom a následnou retrospektívou som síce už par krát videl ale ak je to dobre spravené tak to vôbec neomrzí ... malo to síce pár hluchých miest no tie sú doplnené krásnou hudbou a tak to nakoniec ako celo pôsobí úplne skvelo ...(2.10.2014)