Town of the Living Dead

všechny plakáty
Komedie / Reality-TV
USA, 2014

maddy

Televízii SyFy evidentne nestačí jedna zombie sračka (Z Nation), musia si natočiť aj druhú. V tomto prípade sa síce nejedná o klasický scriptovaný seriál, ktorý chce len kopírovať úspešný Walking Dead akurát v amatérskom, C-éčkovom prevedení (spomínaný Z Nation), ale o akýsi amatérsky dokument, ktorý sleduje amatérov pokúšajúcich sa už 6 rokov natočiť amatérsky zombie film v akomsi zapadákove v USA (predstaviteľka hlavnej postavy, inak dcéra producentky-matky stihla byť medzitým aj tehotná, porodiť a vychovať dieťa!). A keď sa im ho podarí niekedy za možno ďalších 6 rokov dotočiť, tak ho SyFy odvysiela. No už sa vážne neviem dočkať dokým v televízii neuvidím tento amatérsky počin, ktorý točí banda neschopných štyridsiatnikov bez akéhokoľvek základných filmárskych zručností a majú problém natočiť aj jeden záber v aute na prázdnom parkovisku. To si pokojne môže zobrať kameru do ruky aj ktokoľvek v Žehre na Slovensku a na konci dediny si natočiť svoj vlastný zombie film. Zaujímavé to bude asi rovnako. Keďže epizódy sú krátke (cca 20 min.), tak zo zvedavosti som si pustil tú pilotnú, ale skutočne netuším koho by mohlo baviť sa na niečo podobné pozerať. Ako veľký priaznivec zombies oceňujem aspoň ten fanúšikovský zápal keď už nič iné a jedine preto to nedávam rovno do odpadu, inak však úplná zbytočnosť asi tak rovnako prínosná ako pozerať na idiotov hádajúcich sa na farme alebo vygumované nákupné maniačky behajúce po nákupných centrách. ()