John Crenshaw (Paul Logan) sprevádza svoju priateľku a partiu jej študentiek a študentov na víkendovú expedíciu do prírody hlboko do lesa. Čo malo byť príjemným vzdelávacím a zábavným výletom s cieľom nafotiť nádherné zábery, sa zvrhne na desivý boj o život. Skupinu totiž napadne horda zdeformovaných, zmutovaných bytostí s neukojiteľnou túžbou po krvi. Situácia sa vyvíja v ich neprospech a jediný, kto ich môže dostať z lesa nažive, je sám Crenshaw. (Incantator)

Karamanlis

Priemerný buranský horor, ktorý sa podobne ako napríklad Wrong Turn 2: Dead End, kde zdegenerovanej lesnej hávedi štýlovo čelil ostrý plukovník Murphy v podaní Henryho Rollinsa snaží proti zmutovaným kanibalom namiesto bezbranných ovečiek dosadiť rovnocenného protivníka, v tomto prípade správňáckeho exmariňáka, stvárneného asylumáckym bijcom Paulom Loganom, ktorý dokonca napísal aj scenár, v rámci ktorého však rozdelil sily akosi nevyvážene... Hoci nemám rád pasívne, neschopné a odovzdané obete, predsa len v žánri býva zvykom , že hoci aj nadštandardne fyzicky zdatný meštiak od vidlákov dostane trochu do držky predtým, než ich vyzve do poriadneho tanca... vyhladiť kopačkami a škrtiacou "kravatou" kompletnú populáciu menšieho amerického mestečka a priľahlých osád je predsa len pritiahnuté za vlasy a vlastnejšie skôr nejakej propagandistickej akčnej rezanici z 80. rokov než hixploitation hororu. Logan sa ako herec prebrodil najhlbšou žumpou a pod záštitou štúdia Asylum účinkoval v tých najhorších možných brakoch a mockbusterových vykrádačkách. Nálepky trashového herca sa už sotvakedy zbaví, aj keď The Horde je napriek obrovským trhlinám v scenári kvalitatívne predsa len o dva levely vyššie než to, čo natočil pre Asylum. ()

Silviaxx

V momente ako som zapla The Horde som nadobudla silný pocit, že sa pozerám na Wrong Turn. Tento pocit sa priebežne vracal v značne častých intervaloch z väčšej časti stopáže. Netvrdím však, že by mi to vadilo, záležitosti ako Wrong Turn, či Hills Have Eyes žeriem (aj keby mali tisíc pokračovaní a boli stále sprostejšie a sprostejšie! :D). Čiže The Horde je taká prekombinovanejšia (až príliš prekombinovaná) obdoba spomenutých.Opäť tu máme klasické prostredie les so zdegenerovanými křupanmi a obeťami naservírovanými ako na podnose, ale bacha!!! Medzi týmito obeťami je Chuck Norris, Terminátor a Rocky v jednej osobe!! Akčné scény boli síce celkom príjemným oživením a nebudem klamať, že bolo príjemné konečne vidieť v horore schopného jedinca, ktorý pochopil, že ide o život a s tými zdegenerovancami sa ne*erie... Ale oukej, bolo to pritiahnuté za vlasy takým spôsobom, že ma z toho doteraz bolia korienky. Čo ma ale zamrzelo najviac bolo to, že tam však skoro žiaden zdegenerovanec nebol (napočítala by som ich na prstoch jednej ruky) a film to hral primárne na tých väzňov na úteku a nie na pôvodných obyvateľov lesnej oblasti - škoda. Pre mnohých užívateľov to bude iste úplná, hlúpa zbytočnosť, ale ja vôbec neľutujem, že som po The Horde siahla. ()

PavelVanekArt

Ten film je tak neskutečně blbej až je dobrej. Pořád jsem se u toho tlemil, hlavně když u systematického vyvražďování dementů hrál epickej rockovej soundtrack. Jinak to byla celkem oddechovka, spíš akční než horor. Kanibalistické gore scény by potřebovaly doladit, stejně tak efekty celkově, ale suma sumárum je to žánrovej nadprůměr. Nečekal jsem, že se budu tak bavit. Hlavní postava správně badass sympoš. 4* ()

Marceloo

Partia školákov sa vydá na výlet do prírody, pretože im ich učitelka ponúkne poslednú možnosť k získaniu potrebných kreditov. Ich úlohou je nafotiť na výlete čo najlepšie fotky. Po príchode na miesto sa však stretávajú s miestnymi obyvatelmi, s ktorými sa dostanú do nepríjemného konfliktu. V lese by mali mať klud, ale aj tu sa stretávajú s domorodými obyvatelmi, ktorí sú znetvorení. Našťastie však majú so sebou učitelkinho partnera. Skúseného a trénovaného vojaka, ktorému horda zdegenerovaných buranov nerobí žiaden problém. - O The Horde som sa velmi zaujímal, pretože mohol byť oživením chradnúceho hororového subžánru Hixploitation. Taktiež v ňom hral jeden z najlepších hororových hercov vôbec Bill Moseley, ktorý patrí medzi mojich oblúbencov. Moje očakávania sa však zmiernili vtedy, keď som zistil, že tvorcovia robia pre štúdio Asylum. Ako Hixploitation horor funguje The Horde celkom dobre, ale vadilo mi to, že sa snaží pravidlá tohto subžánru dodržiavať až príliš korektne a vôbec sa nesnaží priniesť niečo nové. Herecké obsadenie je kvalitné. Herec v hlavnej úlohe vyzerá a hrá dobre a som rád, že konečne úlohu vojaka v USA dostal poriadny chlap a nie ďalší štyridsať kilogramov vážiaci skeleton, ako to v poslednej dobe často býva. Záporákov vedie Costas Mandylor, ktorý je hlavným záporákom aj v najlepšej hororovej sérii vôbec Saw. Aj tu pôsobí nepríjemne a znechucujúco a ako záporák funguje velmi dobre. Sklamali ma však masky, ktoré boli velmi obyčajné a bol na nich výrazne vidieť nízky rozpočet tohto hororu. Fanúšikov hororu taktiež nepoteší ani nekvalitne spracovaná digitálna krv, ktorá, keďže sa väčšina scén odohráva v noci, ani nie je červená, ale len tmavá. Bill Moseley mohol dostať viac priestoru, ale aj za tých pár minút, počas ktorých som ho mohol opäť vidieť, som vďačný. The Horde opäť neprinieslo do môjho najoblúbenejšieho hororového subžánru nič nové, takže mi nezostáva nič iné, ako neustále čakať na extrémne nádejný Hixploitation horor Blackburn, ktorý je stále v nedohladne. + Bill Moseley + herec z Saw III, Saw IV, Saw V, Saw 6 a Saw 3D + herec z The Pod + herec z Chupacabra Terror ()

kaylin

Mám rád béčkové filmy a snímek „The Horde“ mi ukazuje proč. Jsou jednoduché, jsou zábavné, mohou jít za hranice, které mainstream probádat moc nechce, především pak v násilí, a nedělají si hlavu z toho, jestli jsou pitomé. Někdy prostě jsou, no a co? Hlavně pokud bude dění a provedení zábavné a divák se nebude nudit. Já se v případě tohoto filmu nenudil. ()