Karlos80

Christophera Mitchuma ml. jsem měl tu čest vidět už v perfektním (alespoň dle mého mínění) eurocrimi "Ricco 1973", od T. Demicheliho, tento film kvalit tohoto filmu sice nedosahuje, ale i tak je to celkem solidní žánrovka (nikoliv však zásadní). Klasický pomstychtivý skript, je tu okořeněn o citové vzplanutí dvou mladých lidí, herecké výkony byly velmi dobré, sympatický Mitchum a krásná mladá brunetka Hussey, výrazný byl i zjizvený detektiv Malden. Bacalův rockový hudební doprovod byl taky velmi povedený, a pokud mě paměť neklame, tak zazněl i v Tarantinovském "Kill Bill". Z filmu asi nejvíce vyniknou všechny ty senzační, jezdecky velmi zručně natočené auto-motocyklové honičky, odježděné samotným Mitchumem, ale i nějaké ty scény chladnokrevných poprav (hlavně začátek), někdy až těžko uvěřitelných. Akce, zábava, herecké výkony, víc v tom i přes některé zjevné nedostatky netřeba hledat. Milovníci žánru a možná nejen ti, si film dozajista užijí. ()

Themyth

Tak trošku béčko, ale v tomto prípade kvalitka. Nie je pravidlom, aby sa vrah, blonďák unikajúci na motorke, z ktorého mám nepríjemný pocit, v priebehu filmu zmenil v postavu, ktorej držím palce. V tomto prípade sa jedná o krvnú pomstu za brutálnu smrť otca, ktorej bol svedkom. Film nie je určite nadčasový. Sem tam nemotorny strih a nudné zábery vo mne vyvolávali pocit priemeru. Ale napínavý dej až do konca ma presvedčil. K tomu ešte prerásna Olivia Hussey, ktorá svojím vzhľadom priam vyráža dych. ()