Rehla ilal kamar

• USA Journey to the Moon (více)

Oktavianus odpad!

Viděno s ruským simultánním dabingem, což je řeč, které nevládnu, tak jsem se snažil chytat němčinu pod tím, kterou vládnu jen o maličko lépe, k dojmu ze sledování však plně stačilo to, co jsem před sebou viděl na monitoru: všechny ty arabské komedie jsou na jedno brdo (kdo jste viděl nějaké turecké omylemparodie, víte, o čem mluvím, i když Turci nejsou Arabové, kinematograficky si jsou nesmírně podobní). Postavy se chovají jako blbečci a ve všem je cítit sex a nadrženost mužských postav. Osahávání Měsíčňanek (které jsou mimochodem v podobných minisukních jako u amerických sci-fi bratříčků) a podobně, to už se dneska nevidí - a je to dobře. O žertech toho typu, že kosmonaut se napije tamní vody, aby mu pak narostla prsa, ani nemluvím. Humor vychází i z toho, že se domnělí cestovatelé na Měsíc primitivním periskopem dívají na Káhiru a obdivují měsíčňanskou vyspělost. Kulisovo-triková stránka taky nestojí za zmínky, raketa vypadá jako vnitřek pyramidy (u Egypťanů asi nikterak překvapivé), "robot" ještě směšnější. Prostě krávovina. ()