Pidiobři 3D

• Velká Británie Tiny Giants 3D
Velká Británie, 2014, 43 min

Ve snímku Pidiobři nahlédnete na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou. S pomocí vysokorychlostních kamer uvidíte dvouměsíčního čipmanka, jak se připravuje na svou první zimu, přičemž druhého protagonistu - křečka prériového - zase přistihnete ve chvíli, kdy opouští mateřskou noru a vydává se čelit nástrahám nehostinné pouště. Technologická specifikace ovšem není to jediné, co tenhle počin odlišuje od zbytku žánrové produkce. Stejně progresivní jsou i jeho formální aspekty a narace. Většina podobných filmů ilustruje na jedincích či skupinách zvířat životní styl celého druhu. V Pidiobrech se oproti tomu setkáte s dvěma ústředními postavami, jejichž zobrazení tento zaběhnutý rámec vyprávění překračuje; jejich životy jsou silně individualizovány. (SciTech Visual)

slavokvasic

Myš so superschopnosťami čo loví jedovatých škorpiónov a usilovný, odvážny škrečok, ktorý sa len tak nevzdáva - to je príbeh, ktorým by nepohrdol žiadny animák. A pritom je to všetko true story inšpirované samotnou prírodou. BBC natočilo skvelé dokumentárne dobrodružstvo, ktoré by sa zrejme oplatilo vidieť aj v 3D. ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Nádherně zpracované dobrodružství dvou roztomilých "křečků" a dalších zvířat s parádním 3D, krásnými záběry a s nezapomenutelným vítězným "pokřikem" :D 40 minut bylo málo! ()

Sarcasmgirl

Hele, jako hezký to bylo. 3D bylo skvělý, děti musely z těch tarantulí a hadů s*át magi v kostkách, jenže hezký - hezký, i palčáky sou hezký. ()

Maw

Tak tohle bylo vážně neuvěřitelný! Lépe natočený dokument, u kterého bych se navíc tolik zasmál jsem nikdy neviděl. ()

Mates Hradecky

Tomuto filmu se dá vytknout jen jediné- proč proboha trvá jen 43 minut? Tak silné dva příběhy o životě hlodavců! Každý jeden by utáhnul sám celovečerní metráž. Napínavější než bondovka, vtipnější než sandlerovka, dechberoucí záběry malých živočichů, nádherná kamera. Není to žádný přiblblý nudný dokument, ale akční podívaná! Není třeba scénáře, není třeba castingu ani režie, stačí jen pozorovat a točit, co se děje v lese či na poušti. Ani jednou jsem se nepodíval na hodinky a najednou byl konec. Celkový zážitek byl umocněn technicky dokonalou 3D projekcí Bia Centrál, kde snímek promítali v rámci českých film jako premiérový. Pohotový personál připravil pro diváky překvapení zdarma- diváky proměnil malbou na obličej na kolegy hlodavce a nabídnul do kina stylový nápoj a směs oříšků pro naturálnější zážitek. ()

meyem

Luxusní zážitek. Ještě se mi v sice nestalo, že jsem musel v kině stát na schodech vedle hlediště, ale ani toto nezkazilo zážitek. Nejen že technicky dokonalé (opravdu netuším jak některé záběry mohly natočit), ale i vtipné (Lábus) a roztomilé. Pro mě jasně ***** ()

TynTynka

Naprosto nádherný dokumentární snímek, který je zároveň i emocionální. Nádherné až neuvěřitelné záběry. Jednoduše dokonalé nahlédnutí do života těchto malých tvorečků. ()

handz

Chipmunkové!!! Křečci!!! 3D. Epická Hollywoodská kamera. Skvělá hudba. Největší zápor je, že je to tak krátké a taky se vám udělá smutno když si představíte kolik těch pidiobrů při natáčení nemělo tolik toho štěstíčka... viděno na AFO 2015 kde film získal cenu diváků. ()

konjuh

Bylo mi líto všech těch hadů, pavouků nebo soviček, které taky přece potřebují sem tam něco smlsnout, aby přežili :-( Celkově malinko (nebo spíš více malinko) kýč. Ale pro ty menší diváky jistě hodnotné. Čipmankové a myšičky roztomilé. Skoro by si člověk přál, aby mu ty potvůrky běhaly po baráku :-) ()

AFO50 by doporučil i Tony Stark

AFO50 by doporučil i Tony Stark

28.04.2015

Starobylá Olomouc se díky Univerzitě Palackého opět proměnila v srdce tepající pro moderní popularizaci vědy. Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) zde v polovině… (více)