Vánoční čas s Marií Rottrovou

Hudební
Česko, 1998, 28 min

Účinkují:

Marie Rottrová

Příjemné setkání s naší přední zpěvačkou, kde vedle písní inspirovaných vánoční náladou zazní i část Vánoční mše, kterou před více než padesáti lety napsal její otec, skladatel a varhaník V. Rotter... Česká zpěvačka, pianistka, hudební skladatelka, textařka a moderátorka Marie Rottrová pochází z hudebnické rodiny. Otec byl skladatel a varhaník, matka zpěvačka. Od mládí se učila hrát na klavír. Po maturitě na bohumínském gymnáziu pracovala jako úřednice. V roce 1960 se zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty a kterou doprovázel orchestr Gustava Broma. Na podkladě této soutěže dostala pozvánku do tehdejší Československé televize. Po celou dobu odolávala nabídkám na přesídlení do Prahy a až do poloviny osmdesátých let minulého století zůstávala věrná rodné Ostravě. Zde vystupovala s instrumentální skupinou Františka Trnky, dále též s místními skupinami Oktet, Samuel a Majestic. Své první gramofonové nahrávky se dočkala až se skupinou Plameňáci. Navíc se objevilo i několik vynikajících textařů, kteří pro ni dokázali napsat velice krásné písňové texty. Především se jednalo o Jiřinu Fikejzovou, později též o Jaroslava Wykrenta a Jaromíra Nohavicu. Dobře otextované písničky a pečlivost při veřejných vystoupeních následně způsobily, že si Marie Rottrová vytvořila image velice milé, příjemné a neustále optimisticky naladěné ženy. Zde divákům přibližuje romantiku Vánoc dle svých představ. (Česká televize)