Výzva jménem Churchill

(TV film)
  • Francie Churchill, maître du jeu (více)
všechny plakáty
Francie / Německo, 2012, 90 min (Alternativní 52 min)

Jeden z nejzajímavějších příběhů druhé světové války, jaký ještě nikdy nebyl uveden. Churchill, jméno obvykle spojené se statečností a altruismem. (Televize Seznam)

Volodimir2

Film som si pozrel, ide o jeden z tých slabších a mne nič nehovoriaci dokument. Všetko uvedené sú známe fakty a nič svetoborného sme sa nedozvedeli. Povedzte mi jeden jediný dôvod z akého dôvodu si Poliaci robili nároky na povojnové usporiadanie Európy. Dohodou medzi premiérom exilovej vlády Sikorskim a britskou vládou, vrátane súkromnej poznámky Churchilla, jednoznačne bolo rozhodnuté. Hranica Poľska a Sovietskeho zväzu ostane na úrovni paktu Molotov Ribbentrop z roku 1939. Na rozdiel od exilovej poľskej vlády Churchill si uvedomil, že bez Stalina a Červenej armády (podporovanými zásielkami z USA) nikdy nedôjde k porážke nacistického Nemecka. Poľsko ako také, nebolo schopné zachrániť seba v roku 1939, nedokázalo zachrániť Varšavu po piatich rokoch nemeckej okupácie, bez toho, aby nepotrebovalo pomoc Sovietskeho zväzu. Pri postoji slabučkej exilovej vlády po tragickej smrti Sikorského pre takých skúsených politikov ako Stalin a Churchill, nemohla táto situácia inač dopadnúť. Jednoducho táto vláda zlyhala a nevyvinula na spojencov požadovaný tlak k vyriešeniu otázok osudu svojej vlasti. Churchill a Roosevelt legalizovali tieto otázky a predali národy im za hmatateľné politické výhody, ako je účasť Stalina na vojne s Japonskom. ()

kaposlav

Zo smaradlavého zločinca W. Churchilla spravili v dokumente dobráka. 40% dokumentu je pravda, 40% je polopravda a zbytných 20% si primysleli, aby to vypovedalo, tak ako sa im to hodí. Churchill bol obyčajný posluhovač kolonizátorov, otrokárov a zbabelý vojnový zločinec, čo sa triasol, že Británia príde o okupované územia a nebude toľko sluhov makať na královske prdele. ()