Johny Machette feat. Ondřej Brzobohatý: Spasitelé

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Česko, 2015, 3 min

Karlsberger odpad!

Klip rozhodně není natočený špatně, ale o to mi nejde. To co je ve klipu ukázáno je dokonalý příklad přírodního canceru. Text písně by klidně mohli pouštět lidem před popravou, protože po tomhle by už nikdo nechtěl žít. ()

kingik

Debil a narcis to dali spolu dohromady. Vznikla z toho zmatená hudební rovnice. Kdo ji bude řešit, jest záhadou. Kam hudebně spadá, to je makačka na bednu. Nese to v sobě více hudebních prvků, ale nic, co by stálo hudebně za to. Řeknete si, že pseudonym Johny Machette by mohl skrývat muže s drsným vzhledem, drsná slupka, vulgární texty, ale nic z toho. Zjeví se před vámi vyskákaný blbeček, který do svého hudebního rozpadu zaplete politické osobnosti. Nechybí volební billboard s Babišem, nejsme ušetřeni ani závěrečného vyznání Havlovi. Nevím, k čemu je prospěšné tahat do hudby politiky, ale absolutně by to nevadilo, kdyby pan Machette nebyl takový hňup obecný. Je to marné, ale ten maník vůbec nezaujme. Vtipné nejsou ani narcistní projevy, v nichž interpret hlásá, že volil sebe. Tohle bude asi všem u prdele. Klip jsem čekal horší. Vedle zmíněné parodie(?) na politiky, které chyběl nadhled, protože mně přišlo, že interpret jim skládal obdiv, se najde pár režijních i technických nápadů, které jsou na dobré úrovni. Třeba přechody z jedné scény do druhé se ukazují funkční. Z obrazového hlediska se divák nenudí. I tak by se měl Brzobohatý napříště vyhnout mačetě. Hudební rány se hojí blbě. 20% ()