Wan wan mei xiang dao: xi you pian

• Čína 万万没想到:西游篇 (více)

tompaulman

Xiao Xing Yi vzal mnohokrát ztrárněný příběh vycházející z klasického čínského románu a rozhodl se ho zpracovat formou komedie. Občas mu ty vtipy vychází, například když se chytá kočičí démon. Většinou se ale jedná o typicky praštěný asijský humor, při kterém herci řvou jak splašení a dělají ksichty jak opice. A to mi moc nevoní. Docela by mě zajímalo, proč se zrovna tento snímek stal jednou ze vzácných výjimek, kdy se asijský film promítá v evropských kinech. aniž by se za tím účelem musel pořádat festival. Přece jen se každoročně v rámci čínské produkce najdou mnohem kvalitnější kousky. Vzhledem k tomu, že jsem byl v sále jediný běloch obklopen cca 40 Číňany, soudím, že o asijské filmy na starém kontinentě až takový zájem není. Ale možná to bylo tím, že ve vedlejších sálech zrovna dávali vyprodané Star Wars :) ()

kaylin

Já mám rád legendu o Opičím králi, ale co do prdele bylo toto? Tohle je vizuálně tak nepěkné - hlavně ty masky jsou tak hnusné - že se na to chvílemi dost těžko dívá. Navíc ani z hlediska legendy snímek nepřináší ale zhola nic nového. Pár digitálních triků to celkem oživí, ale to je bohužel všechno. Hodně nepovedené zpracování. ()