Epizody(13)

Juarez Gomes da Silva je fotbalový rozhodčí, který to chce v pískání zápasů dotáhnout pokud možno až do finále světového poháru. Navzdory pracovním úspěchům je jeho osobní život v troskách. Opustila ho žena, matka jejich společného syna, a Juarez se snaží dělat vše pro to, aby se znovu postavil na nohy. V novém seriálu z produkce jihoamerické HBO se objeví skutečné fotbalové hvězdy a uznávaní experti, aby divákovi nabídli nezvyklý pohled do zákulisí života fotbalového rozhodčího. (HBO Europe)

Malarkey

Musím říct, že samotný název tohoto seriálu Rozhodčí je..., je přesně ten důvod, proč jsem ho na zkoušku zkusil. A nutno dodat, že mi to nakonec u těch třinácti dílů v klidu vydrželo. Tenhle brazilský seriál by se totiž klidně s radostí mohl porovnat s českým Okresním přeborem. Sice je tu trošku odlišný humor, ale s tím se musí počítat, když scénář k tomuto seriálu napsali tvůrci z opačného koutu světa. I tak jsem se u něj příjemně pobavil a kromě toho si na jeho postavy prakticky okamžitě zvykl. Na hlavního arbitra to šlo poměrně rychle. Na herečky se zvykalo snad ještě snadněji. Nevím, jak to ti Brazilci dělají, ale v hereckém průmyslu tam mají docela solidní průvan krásy. Co se týče příběhu jako takového, tak mě překvapovalo, s jakou profesionalitou byli schopni natočit scény, kdy Juarez pískal zápasy. Opravdu, jak kdyby na to natáčení chodilo 40 tisíc komparzistů, aby si zatleskalo svým oblíbeným klubům. Nicméně když vydržíte do konce, seriál se Vám odvděčí vydařeným fotbalovým finálem, ve kterém se promítne všechno, na co v naší lize nadáváme. Policejní teror, rachejtle na hřišti, nepřizpůsobiví fanoušci a úplatky. Kdo vyhraje, to se dozvíte až v momentě, co se na tenhle seriál podíváte. Za mě tedy velká spokojenost. ()