Vesnice

(studentský film)
Krátkometrážní
Česko, 2015, 16 min

Příběh se odehrává v malé vesnici, odlehlé daleko od většího města. Je to ten typ malé vesnice, kde se každý zná s každým a všichni žijí jako jedna velká rodina, která se každý večer po práci schází v zaplivané, špinavé, leč jediné hospodě ve vsi. Podstatou příběhu je, co s takovým spjatým kolektivem dokáže udělat jeden drb či pomluva podpořená domýšlivostí a pokrytectvím. (iShorts)

honajz

Takový vyděračský film - režisér vydírá násilím z diváka emoce, bez ohledu na logiku nebo charaktery postav. Výše uvedený popis obsahu mimochodem nesouhlasí - tady jde spíše o téma, jak dobrák do ještě většího průseru přišel. Ale když se nad tím zamyslíme, tak skutečně svou vinou. V práci si nevšimne, že mu do odřezků padají i jiné nástroje? Krabici s penězi nechá doma, u okna, všem na očích a nezabezpečenou? Obálku s penězi nechá jen tak válet na okně? Jak mu lidi v hospodě občas řeknou, ano, je to debil. Co se ladění týče, měl jsem pocit deja vu - Díra u Hanušovic revival. Já nevím, ale vesnice, kam jezdím já, je pohodová, nedepresivní, mají tady kavárnu, pět hospůdek, dva koloniály, lovný rybník... pohodička. Že má někdo depku z vesnice, fakt nechápu. ()

Frajer42

Depresivní jako prase. Fajn vesnická atmosféra. Působí to celkem autenticky. Příběh je příjemný. Solidní 3. ()

Časové pásmo bylo změněno