Happiness (2017)

Obávám se, že jedno zhlédnutí je příliš málo na plnohodnotné vstřebání všech myšlenek, které tento kraťas chrlí jednu za druhou. Hodně dobrý nápad s alegorickým zobrazením naší společnosti jako krys zoufale se ženoucími za instantním "štěstím". Nejsmutnější na tom všem je fakt, že se tam každý aspoň trošku pozná. [85 %]

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Po zhlédnutí tohoto kraťase vám garantuji, že už se nikdy nebudete na "ještěrkáře" koukat jako dřív. Velmi vtipné a extrémně šílené německé socialistické instruktážní video, které názorně ukazuje k jakým pohromám může dojít, když se nebudete přesně řídit pracovním protokolem. Nejvtipněšjí na tom celém je jednoznačně němčina vypravěče. [78 %]

Sága o Biornovi (2011)

Až budete mít někdy pocit, že se vám smůla lepí na paty, tak si pusťte tento kraťas. Vtipný výlet na drsný sever, kde se starému vikingovi nedaří umřít hrdinskou smrtí. Závěr neměl ani tu nejmenší chybu a byl dokonalou, leč malinko dopředu avizovanou třešničkou na dortu. [80 %]

Provázky (2013)

Španělé si pro nás připravili opravdu hodně "touching" záležitost, která nechá jen málokteré srdce ledové. Krásný příběh o dívence, která s naprostou přirozeností projevila empatii, kterou by ji mohla většina dospělých jen závidět. Desetiminutový nekompromisní nálet na city, před kterým se není kam schovat. [85 %]

Blow Me a Kiss (2011)

Na snímek jsem se koukl, protože jsem nevěřil, že je Indie schopná vyprodukovat krátkometrážní film. Pokořil jsem tedy nový rekord v nejkratším indickém filmu přibližně o 3 hodiny. Souhlasím, že je to vykrádačka Žabího prince s nijak oslnivou animací. Avšak když si nezkazíte dojem přečtením obsahu, tak vám tento kraťas dovede vykouzlit mírný úsměv na tváři. A hlavně vás to nemá šanci začít za 2 minuty nudit. [60 %]

1883 - Jako blesk žluté vlasy (2022) (epizoda)

Další skvělá epizoda. Na strastiplné cestě se poprvé ukázalo, že největší nebezpečí číhá v podobě přírodních živlů. Vydatná bouře na skupině osadníků zanechala doposud největší škody. Snad poprvé se také konečně ukázali Indiáni, coby výběrčí daní. Vynikající epizoda, která byla opravdu bohatá na silné momenty. Jelikož sleduji tento seriál chronologicky, tak nemám tušení, kdo z těchto lidí se dožije pokračování 1923. O to je můj divácký zážitek silnější. [82 %]

Komorná (2016)

Režisérsky mistrně rozehraná hra na kočku a myš, kde není pořádně známo kdo je kdo a role se v průběhu filmu mnohokrát prohodí. První polovina filmu vyprávěna z pohledu naivní komorné byla výrazně slabší než druhá polovina točící se kolem života plného chlípnosti šlechtičny. Tam mohla Korea rozhehrát zvrácenou hru, tak jak to umí nejlépe. Byl jsem mile překvapený z explicitnosti lesbických scén, na které se moc hezky koukalo. Troufám si tvrdit, že snímek více zaujme ženské publikum. Přeci jen mužům zde není moc přáno a jsou zde vykresleni pouze jako chlípní, vypočítaví a bezcitní kreténi, na což se nám alfa samcům moc hezky nekouká. [70 %]

Jmenuji se Khan (2010)

Od tohoto snímku jsem na základě popisu mnoho nečekal a byl jsem připraven na nejhorší. Už po chvíli se ukázalo, že zcela zbytečně. Je to extrémní indická ždímačka emocí. Připravte se na hodně drsných zvratů, které byste v ději úplně nečekali. Indové umí jednotlivé scény strašně přepálit a umějí být až brutálně sentimentální, ale jaksi vám to v jejich filmech moc nevadí. Hlavní herec byl v roli aspíka úplně dokonalý, ale nikdo ze zúčastněných, co se týče hereckých schopností nikterak nezaostával. Děj je i přes tradičně indicky přepálenou stopáž neustále zajímavý. Už se stalo víceméně pravidlem, že když si večer pustím indický film, tak následně s hrůzou zjišťuji, že už jsou 4 hodiny ráno a měl bych jít spát. [82 %]

Řezník (2007)

Úvod mě docela zděsil a říkal jsem si, co to sleduji za sračku. Úvodních 20 minut tam skučí Korejci a veškeré mučení se odehrávalo mimo kameru, což bylo divácké utrpení. Naštěstí záhy přišlo na řadu i naše manželské duo, které si vzal do parády pan prase a připravil jim vcelku hezké životní vzpomínky. Všichni zúčastnění Korejci mi byli extrémně nesympatičtí, takže mi bylo úplně jedno, jak film skončí. Jen jsem si přál vidět hodně krve a mučení, čehož se mi dostalo. Došlo i na velmi milé přihřáté znásilnění od pana prasete, takže hezký bonus. Velmi přátelská byla i hodně nekorejská krátká stopáž. Pokud ovšem tohle byla režisérova prvotina, tak se úplně nemá za co stydět. Samotné snuff pasáže zde vypadaly hodně slušně. Bohužel, v celkovém součtu se určitě nejednalo o film, na který bych dlouho dokázal s láskou vzpomínat a pravděpodobně se mi vykouří z hlavy hodně rychle. [30 %]

Noční hlídka (2004)

Podivná ruská šílenost, na kterou bylo velmi nepříjemné se dívat. Děj je nesmírně chaotický a působí silně psychadelickým dojmem. Jednotlivé střípky do sebe sice zapadnou a vše se vysvětlí, ale cesta k tomuto vysvětlení je divácky velmi bolestivá. Je to zkrátka tak originálně pojaté a tak své, jako Rusko samo. Nazvat by se to dalo určitě i nesourodou splácaninou všemožných žánrů. Děj mě strašně nebavil a nemohl jsem se v něm pořádně chytit čehokoli, co by mě alespoň trošku zajímalo. [15 %]