Peter Nagy - 30 rokov na scéne

(koncert)
Hudební / Dokumentární
Slovensko, 2016, 79 min

Koncert Petra Nagya a skupiny Indigo k 30.výročiu na hudobnej scéne.

Koncert najväčších hitov k 30.výročiu na hudobnej scéne. Peter Nagy známy ako slovenský spevák, skladateľ, textár, hudobný producent, fotograf a je už 30 rokov neodmysliteľnou súčasťou slovenskej hudobnej scény a patrí medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby osemdesiatych a prvej polovice deväťdesiatych rokov 20. storočia. Má za sebou niekoľko nominácií v prestížnych hudobných anketách, množstvo zlatých a platinových platní a viac ako milión predaných nosičov. Peter Nagy hrá na koncerte pesničky, ktoré potvrdzujú jeho skladateľské a textárske umenie. Nenechajte si ujsť koncert plný hitov ako Profesor Indigo, Kristínka iba spí, Aj tak sme frajeri, Láska je tu s nami, S nohami na stole, Sme svoji, Marcel z malého mesta, Korálky od Natálky, Len pomaly , Poďme sa zachrániť, So mnou nikdy nezostarneš a mnoho ďalších...Petra Nagya na koncertoch sprevádza skupina Indigo v zostave Mišo Kovalčík - elektrická gitara, Luboš Ďurech - basgitara, Marek Mečiar- klávesy a Jan Lau – bicie. Exkluzívnymi hosťami koncertu sú Petr Janda a Jožo Ráž. (STV)

MM_Ramone

Slovenský spevák, hudobník, textár a skladateľ Peter Nagy oslávil v roku 2016 tridsať rokov svojej hudobnej kariéry. Pri tejto príležitosti odohral spoločne so svojou doprovodnou skupinou Indigo koncert v bratislavskej starej tržnici. Vytiahol staré kovbojské čižmy, vyfúkal si zrednuté háro, pozval vypelichaného Petra Jandu, obézneho Joža Ráža a oprášil väčšinu starých hitoviek. Vo vlastnej produkcii vydal zhruba osemdesiat minútový záznam z tejto akcie. "Peter Nagy - 30 rokov na scéne". ** ()

mira007

Překvapilo mne kolik ten kluk má poslouchatelných písniček. Já si z dětství pamatoval asi tři a hle on to býval opravdu borec a tenhle koncert je sympatická věc. ( na jůtubu bez problémů). ()

YoZo8

Peter Nagy nebol od mala mojim obľúbencom, no čím som starší, tým ho radšej počúvam. Jeho piesne majú stále výpovednú hodnotu. Veľké plus je to, že Nagy si ich vie aj po rokoch na vysokej úrovni kvalitne naživo odspievať. Tento koncert bola plejáda Petrových najväčších hitov namixovaných v správnom poradí. ()